Од 16-ти мај 2021, Туркиш ерлајнс ќе лета од Скопје до Анталија и тоа шест пати неделно – секој понеделник, среда, четврток, петок, сабота и недела.

Објавил: Перо Милчин | 7 мај, 2021 16:47

Авиокомпанијата Туркиш ерлајнс отвора две нови авиолинии од Меѓународниот Аеродром Скопје

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Авиокомпанијата Туркиш ерлајнс отвора две нови авиолинии од Меѓународниот Аеродром Скопје до најпопуларните туристички дестинации во Турција! 

Од 16-ти мај 2021, Туркиш ерлајнс ќе лета од Скопје до Анталија и тоа шест пати неделно – секој понеделник, среда, четврток, петок, сабота и недела.

Од 3-ти јуни 2021 пак, Туркиш ерлајнс ќе почне и со летови од Скопје до Бодрум, два пати неделно, односно секој понеделник и секој чеврток.

За повеќе информации, како и резервација на авиобилети: https://www.turkishairlines.com/!

Исто така Nordwind Airlines, една од најголемите руски авиокомпании, ќе почне со летови од московскиот Меѓународен Аеродром Шереметјево до Меѓународниот Аеродром Скопје, од 21-ви мај 2021 година, воспоставувајќи нова редовна директна авиолинија помеѓу двата главни града, најавува ТАВ Македонија.

Во рамки на летниот распоред на летање, Нордвинд одлучи да го прошири опсегот на директни редовни летови, со додавање на нова авиолинија до македонскиот главен град Скопје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од туризам

Основна цел на оваа мерка е да им се овозможи на лицата со ниски приходи да искористат годишен одмор во туристичките центри во Република Македонија, и во исто време да им се помогне на туристичките центри во зголемување на обемот на работа!

Објавен Јавен повик за пријавување на хотели за прием на гости со ваучери за туризам за работници со ниски приходи

Министерството за економија го објави Јавниот повик за пријавување на интерес од страна...

Амбасадорката на Швајцарија Македонија, Сибил Зутер, кажа дека има голем интерес од туристичкиот сектор за имплементација на „Знакот за безбеден туризам“.

Презентирана платформата за имплементација на “Знак за безбеден туризам“ и протоколи за безбедно патување во Македонија

Министерството за економија, од почетокот на годината аплицираше и успеа да добие...