Ер Србија ќе лета за Цирих во 12.40 часот и до Франкфурт во 17,30 часот.

Објавил: Перо Милчин | 24 мај, 2020 13:56

АВИОСООБРАЌАЈОТ ВО СРБИЈА СЕ ВРАТИ ВО НОРМАЛА: Ер Србија од денес ќе лета до Лондон и Виена!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Националната авиокомпанија „Ер Србија“, покрај веќе воведените летови до Цирих и Франкфурт, од денеска ќе лета и за Лондон (Хитроу) и Виена.

Ер Србија ќе има лет А319 кон Лондон во 10.25 часот и лет за Виена во 18,50 часот, објави белградскиот аеродром „Никола Тесла“.
Исто така денес, Ер Србија ќе лета за Цирих во 12.40 часот и до Франкфурт во 17,30 часот.

На 21 мај српската авиокомпанија го продолжи трговскиот патнички сообраќај со летови кон Цирих и Франкфурт. Билетите се во продажба на уште две дестинации, Париз и Амстердам, за летови од 31 мај, за кои еден лет неделно е закажан до 14 јуни.

Ер Србија ќе има лет А319 кон Лондон во 10.25 часот и лет за Виена во 18,50 часот, објави белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Покрај тоа, „Ер Србија“ ќе ги обнови комерцијалните летови за Њујорк на 6 јуни, додека од 13 јуни бројот на прекуокеанските летови на српската национална авиокомпанија ќе се зголеми на двапати неделно.

Во последната недела од мај, националната авиокомпанија ќе започне со постепено обновување на летовите до одредени дестинации во регионот.
Ер Србија планира да го направи првиот лет од Белград кон Љубљана на 29 мај, како прва авиокомпанија што се врати на тој аеродром, а потоа и во текот на првите две недели од јуни, покрај Љубљана, повторно да воспостави сообраќај кон Подгорица, Тиват, Сараево, Бања Лука и Скопје.

Српската авиокомпанија ќе го продолжи редовниот патнички сообраќај во согласност со одлуките на регулаторните тела на други земји.

„Ер Србија“ најави дека ќе ги примени сите неопходни мерки на безбедност на своите летови, во согласност со највисоките стандарди за безбедност и хигиена, како и упатствата на надлежните домашни и меѓународни регулаторни тела.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Клиничкиот центар во Крагуевац за 24 часа прими 11 пациенти заразени со вирусот корона, од кои шест се од Крагујевац, двајца од Батошина и по еден пациент од Јагодина, Звечан и Рашка.

ЦРН РЕКОРД ВО СРБИЈА: 287 новозаразени лица од корона вирусот, 11 мртви

Во последните 24 часа биле тестирани 4.050 лица за вирусот на корона во Србија, од кои 287...

Денес, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, закажа консултации за формирање на новата Влада, Курир.рс дозна ексклузивно.

ЕКСКЛУЗИВНО КУРИР.РС: Вучиќ закажа консултации за формирање на нова влада- ЕВЕ СО КОГО ЌЕ СЕ СРЕТНЕ

Како што открива Курир.рс, на разговор прво ќе дојдат малцинските партии, потоа СПАС,...

Макрон го пречека Вучиќ во Елисејската палата, каде тие први разговараа приватно, и потоа го продолжија разговорот за време на работната вечера.

Вучиќ на вечера во Франција со најмоќните светски лидери: Во четири очи со МАКРОН

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вчера се сретна во Париз со претседателот...

Во моментот кога репортерката вели „Нашата екипа доби доста навреди, се жалат за тоа како изгледа нашата програма и тоа како известуваме од протестите“ од зад грб и приоѓа маж кој си ги соблекува пантолоните и го покажува задникот!

ФОТО: Демонстрант го покажа задникот пред камерата на РТС

Демонстрант од вечерашните протести во Белград, се соблече гол во моментот кога српската...