Петмина преживеани се хоспитализирани.

Објавил: Мирко Бачиќ | 26 февруари, 2020 20:32

Автобус со сватови падна во река: Настрадаа 24 лица – страшно видео од Индија(видео)

Фото/Текст извор: ©Foto: AP/Sahil Sheri магазин.мк

Најмалку 24 лица загинаа денес кога автобус кој носеше свадбена поворка се урна во река во западна Индија, соопшти полицијата.

Возачот изгубил контрола над автобусот откако се дупнала една гума додека бил на автопатот. Петмина од преживеаните се хоспитализирани.

Несреќата се случила во близина на Кота, на околу 500 километри јужно од Њу Делхи.
Автобуските несреќи се вообичаени во Индија.

Се случуваат најчесто поради замор на возачот, несовесно возење, лошите патишта и пренатрупаните возила кои убиваат 150.000 луѓе секоја година. 

Најмалку 14 луѓе загинаа, а 35 лица беа повредени неодамна во судир на автобус и камион во северна Индија, соопшти полицијата.

Шефот на полицијата, Раџеш Синг, изјави дека 10 лица починале на лице место, а четири во болница. Тој додал дека во судирот уништен е предниот дел на автобусот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...