Тешка несреќа во населбата Ѓорче Петров во Скопје!

Објавил: Стојче Бушин | 1 март, 2020 9:12

АВТОМОБИЛИТЕ ДИВЕЕЛЕ НА ПАТОТ: Очевидци на социјалните мрежи сведочат за страшната сообраќајка во Ѓорче Петров

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Девојчиња што вчера вечер  беа повредени во тешка несреќа која се случи во населбата Ѓорче Петров се пуштени на домашно лекување!

Очевидците на социјалните мрежи раскажуваат за потресната глетка кога моторно возило со огромна брзина удрило во луѓето кои стоеле на автобуската постројка.  

Повредените девојки, неофицијално ракометарки на првиот тим на ЖРК Вардар, со возило на Брза помош веднаш биле пренесени во болница.

Џип за да го избегне возилото „југо“ кое му го пресекло патот, нагло свртел и удрил во патниците кои чекале на автобуската станица.

Последните информации се дека девојките поминале без посериозни повреди и дека се пуштени на домашно лекување. Кристијан Јандриовски на социјалните мрежи откри дека и неговата сопруга за малку ја избегнала несреќата.

Други очевидци исто така пишуваат дека автомобилите кои ја предизвикаа несреќата се движеле со неприлагодена брзина и поради тоа изгубиле целосна контрола над автомобилите!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Се обврзуваме на високи и стабилни субвенции за земјоделците и модернизација на земјоделскиот сектор, крупни инвестиции во патната, енергетската и комуналната инфраструктура, реализација на голем број на проекти за младите во сите сегменти на
нивното живеење.

МИЦКОСКИ: Обновата ќе донесе проекти кои ќе го подобрат животниот стандард на сите граѓани

Во следните четири години ќе се заложиме за заштита на животниот стандард на пензионерите...

Тој во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да ги попречат да даваат плати и да плаќаат даноци.

Вице Заев: Објавените разговори се лаги- Заеви се чесни и вредни Македонци

Откако денеска на Јутјуб каналот се појави нова аудио бомба за Заеви, се огласи и Вице...

Средствата со кои Градот Скопје ќе ги субвенционира занаетчиите за набавка на потребни алати и репроматеријали се во износ од 80% од нивната вредност, но не повеќе од 50.000 денари по лице, со вклучен персонален данок на доход!

ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА СКОПСКИТЕ ЗАНАЕТЧИИ

Градот Скопје со цел да го поттикне развојот на традиционалните занаети во изумирање...

Од аудио бомбата Тушникот се фали дека добил зелено светло од Рашо кој најверојатно е Радиша Бојовиќ зет на Зоран Заев, а ќе оствари средба со братот на Зоран, Вице Заев за да се запали автомобил на човек од Битола затоа што тој бил од ВМРО-ДПМНЕ.

НОВА АУДИО БОМБА: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче даде црвен картон да не работи ништо

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа...