„Југо корал“ со охридски регистарски ознаки, управувано од В.М.(30) од Охрид удрило во Ј.М.(55) од Охрид, која била пренесена во Општата болница Охрид

Објавил: Рејхан Бајрами | 7 септември, 2019 11:53

АВТОМОБИЛ ПРЕГАЗИ ЖЕНА ВО ОХРИД!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вчера во доцните часови „Југо“ прегази жена во Охрид.

На 06.09.2019 во 20,20 часот било пријавено дека во Охрид на крстосницата од улицата „Сирма Војвода“ со улицата „Лазо Трпоски“ патничко моторно возило „југо корал“ со охридски регистарски ознаки, управувано од В.М.(30) од Охрид удрило во Ј.М.(55) од Охрид, која била пренесена во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид.

Четири лица се полесно повредени во четири од вкупно шест сообраќајни несреќи регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Охрид, а две поминале со материјална штета.

Во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција од Охрид, открила и санкционирала голем број прекршоци, меѓу кои двајца возачи што не го почитувале ограничувањето на брзината на движење и двајца возачи кои не ги почитувале светлосно сигналните уреди.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот В.М. од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Две страшни несреќи во Македонија,има мртви и повредени

Маж се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Струмица – Валандово со патничко...

Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и исклучила од сообраќај 21 возач кои се движеле со брзина поголема од дозволената, еден возач го управувал возилото под дејство на алкохол, девет возачи пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, еден почетник, како и 17 нерегистрирани возила.

Повредени 12 лица во Скопје

Дванаесет лица се здобиле со полесни телесни повреди во девет од вкупно 17 сообраќајки...

Возач на мопед бил тешко повреден во една од вкупно 21 сообраќајна незгода што се случиле во текот на изминатиот ден.

Тешка сообраќајна несреќа со мотори кај Градежен факултет во Скопје

Тешка сообраќајна несреќа вчера се случи кај Градежниот фкултет во Скопје. Во несреќата...