Адвокатот на првосомничениот Бојан Јовановски денеска изјави дека тој е навистина во многу лоша здравствена состојба.

Објавил: Валерија Петрова | 16 септември, 2019 11:51

Адвокатот открива: Бојан е во многу лоша ЗДРАВСТВЕНА состојба

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Откако по трет пат Бојан Јовановски ја посети Торакална во Клинички, грашаните почнаа да се сомневаат во неговите болки. Од болницата информираа дека Бојан Јовановски поради силни болки во желудникот е донесен на преглед, но ова не беше доволно за граѓаните да прашуваат со кого ли Бојан Јовановки се договара додека ја посетува Торакална.

Адвокатот на првосомничениот Бојан Јовановски денеска изјави дека тој е навистина во многу лоша здравствена состојба.

Сашо Дукоски за Телма вели дека Бојан Јовановски има многу големи болки од претходно направени две неуспешни операции кој тој, како што рече Дукоски ги направил на своја желба.

Бојан Јовановски неколкупати беше носен на Клиника за преглед. Дукоски вели дека не знае како ќе се одвива здравствената ситуација на неговиот клиент. Инаку според информациите Јовановски има направено операција подврзување на желудник за да намали од телесната тежина.

Моментно, вели тој Боки 13 повраќал речиси секој ден и имал болки, а затворската управа била коректна и секогаш му била обезбедена здравствена заштита.

Бојан Јовановски е приведен поради случајот „Рекет“ до сега два пати му е продолжена мерката притвор од 30 дена.

„Првоосомничениот го искористил своето познанство со јавен обвинител и зел 1,5 милиони евра од лице под истрага, за да му ја олесни положбата. Второосомничениот овозможувал средби со лицето под истрага, кое во оваа истрага е сведок. Најпрво биле побарани 8 милиони евра, но откако добиле 1,5 милиони евра, осомничените се посомневале во доверливоста и престанале со средбите.“изјави Рускоска.

Боки 13 кој е осомничен и за перење пари, со парите од рекетот си купувал облека, плаќал патувања и слично.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Меркел по самитот на лидерите на ЕУ во Брисел рече дека не е тајна оти за време на расправата за проширување, Франција, Холандија и Данска имале резерви кон натамошните чекори на Скопје и Тирана.

Меркел жали дека немало консензус за отворање преговори со Северна Македонија и Албанија

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало...

На лидерската средба, како што соопштија од кабинетот на претседателот, се поканети претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ Али Ахмети претседателот на Алијанса за Албанците Зиадин Села, претседателот на Алтернатива Африм Гаши и претседателот на Движење Беса Билал Каса

ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО НАЦИЈАТА: Време е да се обединиме – претседателот закажа лидерска во недела

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат...

Доколку биде направена таква грешка тогаш не треба да се лутиме за проблемите што ќе настанат – што ќе има џихадисти, влијанија од Русија, Турција или Кина.

БОРИСОВ: „Би се направила историска грешка ако ЕУ ги одбие Македонија и Албанија„

Република Македонија и Албанија треба веднаш да добијат датум за преговори. Би се направила...

Инаку непосредно пред почетокот на Европскиот совет во Брисел, францускиот претседател Емануел Макрон при пристигнувањето во Советот им се обрати на новинарите и во таа пригода не кажа ништо за прашањето за проширувањето и датумот за почетокот на преговорите, кое ќе биде една од точките на Самитот, јавува дописникот на МИА.

Дописничката на МИА напиша: Македонските лидери да сфатат дека за Македонија нема место во ЕУ

Дописничката на државната МИА, внука на Борјан Јовановски, Тања Милевска апелира до...