ДОО Комфи Ангел – компанија специјализирана за производство на перници, јоргани, заштитници за јога и постелнина со седиште во Прилеп, има потреба од вработување на:

Објавил: Македонка Димкин | 23 јуни, 2018 13:50

Администратoр за набавка 

Фото/Текст извор: ©najdirabota.com.mk

Потребни квалификации:

Претходно работно искуство ќе се смета за предност
Универзитетска диплома – економски факултет
Одлично познавање на англиски јазик
Одлично владеење на компјутерски апликации MS Office, Interne

Опис на работно место:

• Набавка на потребните материјали, репроматеријали и услуги потребни за работа
• По констатирана потреба за одредени набавки на материјали прибира понуди од најмалку три добавувачи.
• Одржува контакти со постојните добавувачи и бара нови за потреби на компанијата;
• Одобрените понуди ги реализира според договорена динамика.
• Прави рекламации за несоодветна и неусогласена роба во однос на барањата за набавка.

Личен профил на кандидатот:

• Комуникативна и стабилна личност со изразени интерперсонални вештини,
• Тимски ориентирана и добро организирана со флексибилен пристап на работите,
• Способност за запазување на рокови и остварување на резултати,
• Позитивен став, лојалност, темелност и трпеливост,
• Професионалност во работењето.

Почетна плата:
15.000 ден. 

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови, пратетe Ваша биографија и мотивационо писмо на  jasmina@comfy-angel.com.mk.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Работа

Нови работни места ќе има и за двајца манипуланти за големите корисници, кои ќе добиваат по 16.500 денари месечна плата, како и пет насочувачи, што ќе ја имаат истата плата.

Пошта распиша конкурс -се бараат 80 работници

Граѓаните уште не се задоволни од нивните услуги, но Македонски пошти набргу ќе добијат...

Податоците на приватната агенција за вработување „АДП“, покажуваат дека овие бројки се далеку поголеми од очекуваните. Компаниите во Америка отвориле 271.000 работни места.

Нови 271.000 работни места во Америка

Американските компании во декември отвориле 271.000 работни места. Новите податоци на...

La Terrazza, елегантен ресторан сместен на само неколку метри од Плоштад Македонија, познат по автентичните вкусови на италијанската кујна, нуди отворена работна позиција:

La Terrazza бара добри КЕЛНЕРИ за добра плата!

Тие знаат дека лицето на ресторанот се нивните вработени, тие знаат дека амбиентот...