Актерот Рубенс Муратовски на социјалните мрежи напиша дека за некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”.

Објавил: Сара Фемина | 14 август, 2019 19:54

АКТЕРОТ РУБЕНС МУРАТОВСКИ: За некого ,,ПЕДЕР” е навреда, за некого ,,СЕВЕРНА”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Актерот на Драмски театар Рубенс Муратовски на социјалните мрежи напиша дека за некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”. 

Целиот регион денеска пишуваше за скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев, дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер да ја урнеле неговата Влада.

Веднаш по изјавата, вчера и утрово повеќето медиуми ширум регионот  ја пренесоа интегрално навредливата изјава на Заев.

Актерот Рубенс Муратовски на социјалните мрежи напиша дека за некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”. 

За некого ,,педер” е навреда, за некого ,,Северна”. Почитувај ги различностите“, напиша Муратовски на Твитер.

ЛГБТИ испрати реакција до Заев:

Ве повикуваме да се извините јавно, овој пат по уште понавредливите оправдувања, со цел да се санира штетата предизвикана врз јавното мислење од вашата изјава. Но уште поважно, Ве повикуваме интензивно и сериозно да се зафатите со унапредување на правата на ЛГБТИ луѓето. Тоа е единствен начин да се надомести за исклучувањето, стигмата и насилството кое оваа заедница го искусува и да се изгради едно општество за сите!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денот го посвети на војниците кои служат на мисиите во странство. Потсети дека од минатогодишната прослава, до денес се смениле многу работи во секторот одбрана.

ШЕЌЕРИНСКА: “Веќе ги одбројуваме деновите до полноправно членство во НАТО”

Зад нас е успешна година, а следната ќе биде уште поуспешна. Политичарите испратија...

Со особена чест и задоволство го честитам денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност за вашата континуирана посветеност, професионалност и несебичниот ангажман за заштита на територијалниот интегритет и безбедноста на нашата држава, се вели во честитката од Заев.

Заев го честита ДЕНОТ НА АРМИЈАТА: “Македонија ќе биде идната, 30-та членка на НАТО алијансата”

Нашите војници покажуваат еднаквост во партнерството со нашите сојузници и способност...

,,Мислам дека ако не излезеше написот на Геровски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет“.

ЛУПЕВСКА: “Ако не излезеше написот на Геровски, никогаш немаше да биде откриена аферата ,,Рекет”

Лупевска призна дека добила покана Бојан Јовановски, таа и нејзината екипа од емисијата...