„Се одбирам себе“ е насловот на новата балада на Јанева

Објавил: Стефан Каневче | 24 април, 2019 10:16

Александра Јанева со нова балада

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

По неодамнешната промоција на песната „Одговор“, Александра Јанева повторно ги изненади своите фанови со нова музичка нумера насловена „Се одбирам себе“.

На новата баладата Александра Јанева заедно со Тино Стојановски се автори на музиката. Како текстописец на баладата „Се одбирам себе” се потпишува Јана Бурче. Продукцијата е на Иле Спасев. Видео спотот е снимен во регионот на Отешево и Преспа.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Музика

Албумот e првенче на ЗЏМ Рекордс, и претставува албум снимен во живо на концертот одржан во Антички театар, 2019 година.

Денеска во 14 часот ќе се одржи петтото издание на манифестацијата Today It’s All About Jazz Vol.5,

Today It’s All About Jazz Vol.5 Денеска со почеток во 14 часот во МКЦ – кино Фросина, ќе се одржи...

45-от, за прв пат хибриден МOT ќе се случува на три сцени, вашите топли домови, МKЦ и Универзална сала.

45. MOT 2020 се отвора со премиера на „Универзална во пламен – трагедија во шест декади“

45. MOT 2020 се отвора со премиера на „Универзална во пламен – трагедија во шест декади“! 45-то...

Краткиот видео документарец за скопската музичка сцена беше снимен во септември и октомври, 2020 година. Монтажата е на Милан Блажевски!

Скопската музичка сцена е дел од програмата на фестивалот Le Guess Who!

Како резултат на светската пандемија, Le Guess Who? фестивалот од Утрехт, Холандија, се адаптираше...