Брендот постои од 1985 год. и беше купен од денешниот LC Waikiki Retail Company во 1997 год.

Објавил: Перо Милчин | 31 октомври, 2020 8:27

Алма-М вработува – Искуство не е задолжително, плата 17.000 денари

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Алма-М веќе 29 години сериозно ги проучува и подготвено ги пречекува сите промени и новости кои доаѓаат, преку развој, дејствување и трансформација на бизнисот, носејќи нови квалитети за нивните клиенти.

Посветуваат посебно внимание на развој на човечките ресурси. Привлекуваат, развиваат и задржуваат најдобри професионалци и ги наградуваат за нивните резултати.

Алма-М има потреба од:

УНАПРЕДУВАЧ НА ПРОДАЖБА (М’РЧНДАЈЗЕР) ЗА ШТИП (линк за повеќе детали и аплицирање)

Паричниот износ на основната нето плата за огласеното работно место изнесува 17.000,00 денари во првите 3 месеци, која понатаму ќе биде зголемена со додаток за работна успешност.

Исто така и LC Waikiki вработува во Скопје и Струмица

LC Waikiki која е една од водечките retail компании за мода во Турција, пристигнува во Македонија со продавницата која ја отвора на 08.10.2013

Брендот постои од 1985 год. и беше купен од денешниот LC Waikiki Retail Company во 1997 год.

Од тогаш, компанијата поставува пример за бренд кој има вистински концепт на колекции и асортиман. Со повеќе од 400 продавници, LC Waikiki во последниве 16 години се разива како Турски бренд под покривот на “LC Waikiki Retail Company”.

АПЛИЦИРАЈТЕ на некоја од отворените позиции: SECTION MANAGER – Skopje (линк за повеќе детали и аплицирање)​ и SECTION MANAGER – Strumica (линк за повеќе детали и аплицирање)

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Работа

Саемот трае 8 дена и е достапен 24 часа на ден преку сите десктоп и мобилни уреди. Сè што ви треба е интернет!

Отворени над 500 работни позиции: Во тек е најголемиот онлајн саем за вработување во Македонија и регионот

  Од 7 до 14 октомври посетете го најголемиот регионален онлајн-саем за вработување...

Нови работни места ќе има и за двајца манипуланти за големите корисници, кои ќе добиваат по 16.500 денари месечна плата, како и пет насочувачи, што ќе ја имаат истата плата.

Пошта распиша конкурс -се бараат 80 работници

Граѓаните уште не се задоволни од нивните услуги, но Македонски пошти набргу ќе добијат...

Податоците на приватната агенција за вработување „АДП“, покажуваат дека овие бројки се далеку поголеми од очекуваните. Компаниите во Америка отвориле 271.000 работни места.

Нови 271.000 работни места во Америка

Американските компании во декември отвориле 271.000 работни места. Новите податоци на...