Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи

Објавил: Македонка Димкин | 30 ноември, 2020 14:26

Американската армија изврши рација во ЦИА во Франкфурт за „манипулација со американските избори“

Фото/Текст извор: ©DWN /DPA

Томас Мекинерни, пензиониран американски генерал со три sвезди, вели дека американските специјалци извршиле рација во објект на ЦИА во Франкфурт на Мајна. Тие  имаат веќе обезбедено сервери кои требаше да играат улога во наводната манипулација со изборите во САД.

Томас Мекинерни, пензиониран генерал-потполковник на американското воено воздухопловство, кој служеше на врвни воени позиции во Пентагон, ја извести „Радиодифузната мрежа на ВВВ“ дека американските специјални единици (веројатно „Делта форс“) извршиле рација во просториите на серверска фарма ЦИА во Франкфурт на Мајна. Од различни сервери на ЦИА се вели дека доказите покажуваат дека во САД се случиле изборни манипулации со цел да се „собори“ Доналд Трамп.

Во текот на рацијата дошло пукање и  размена на оган. Се претпоставува дека биле убиени пет војници и еден паравоен војник на ЦИА. Но, бројот на смртни случаи допрва треба да се потврди. Мекинерни зборува за „предавство“. За серверите за кои генералот со три sвезди тврди дека биле користени на изборите во САД, потврдува дека  се обезбедени и се во сигурни раце.

Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи. Наводниот инцидент жестоко се дискутира на разни групи на про-Трамп

Останува да видиме дали изјавите на Мекинерни и официјално ќе се потврдат или ќе се чека да се види што ќе направи Трамп со судовите каде што тој се надева дека на тој начин ќе го собори Бајден.

Актуелно медиумите известија дека сеуште непотврдениот Председател наводно паднал кога се играл со неговот куче. А додека пак теоретичарите на загвор веднаш пренесоа дека шината што се гелда е всушност GPS  која наводно му е пставена.

Оригиналната вест може да ја погледнете тука 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

Злосторството во градот Конгсберг предизвика тага и ужасеност во Норвешка. Осомничениот напаѓач, кој со лак и стрели, уби пет и рани две лица е 37- годишен Данец, соопшти норвешката полиција.

Норвешка во шок по смртоносниот напад со лак и стрели

Злосторството во градот Конгсберг предизвика тага и ужасеност во Норвешка. Осомничениот...

Најголем дел од кафето се увезува од Бразил – 32 проценти и Виетнам – 22 проценти, по што следат Хондурас – 7 проценти, Уганда – 6 проценти и Колумбија – 5 проценти.

Србија произведува најмногу кафе во регионот, Македонија на 5 место

Во 2020 година во ЕУ произведени се вкупно 1,9 милиони тони кафе, што е раст од 10 проценти...

Според политичките аналитчари во Албанија, балканската турнеја на Меркел која за еден месец заминува во политичка пензија е потврда за тоа колкаво значење Гемранија придава на Западен Балкан.

Меркел денеска ќе допатува во Србија, а во вторник ќе ја посети Албанија

Германската канцеларка денеска ќе допатува во Србија, а во вторник ќе ја посети Албанија. Меркел...