Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи

Објавил: Македонка Димкин | 30 ноември, 2020 14:26

Американската армија изврши рација во ЦИА во Франкфурт за „манипулација со американските избори“

Фото/Текст извор: ©DWN /DPA

Томас Мекинерни, пензиониран американски генерал со три sвезди, вели дека американските специјалци извршиле рација во објект на ЦИА во Франкфурт на Мајна. Тие  имаат веќе обезбедено сервери кои требаше да играат улога во наводната манипулација со изборите во САД.

Томас Мекинерни, пензиониран генерал-потполковник на американското воено воздухопловство, кој служеше на врвни воени позиции во Пентагон, ја извести „Радиодифузната мрежа на ВВВ“ дека американските специјални единици (веројатно „Делта форс“) извршиле рација во просториите на серверска фарма ЦИА во Франкфурт на Мајна. Од различни сервери на ЦИА се вели дека доказите покажуваат дека во САД се случиле изборни манипулации со цел да се „собори“ Доналд Трамп.

Во текот на рацијата дошло пукање и  размена на оган. Се претпоставува дека биле убиени пет војници и еден паравоен војник на ЦИА. Но, бројот на смртни случаи допрва треба да се потврди. Мекинерни зборува за „предавство“. За серверите за кои генералот со три sвезди тврди дека биле користени на изборите во САД, потврдува дека  се обезбедени и се во сигурни раце.

Наводниот инцидент во Франкфурт на Мајна во моментов ги обиколува социјалните мрежи. Наводниот инцидент жестоко се дискутира на разни групи на про-Трамп

Останува да видиме дали изјавите на Мекинерни и официјално ќе се потврдат или ќе се чека да се види што ќе направи Трамп со судовите каде што тој се надева дека на тој начин ќе го собори Бајден.

Актуелно медиумите известија дека сеуште непотврдениот Председател наводно паднал кога се играл со неговот куче. А додека пак теоретичарите на загвор веднаш пренесоа дека шината што се гелда е всушност GPS  која наводно му е пставена.

Оригиналната вест може да ја погледнете тука 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

- Русија мора да биде принудена да го почитува меѓународното право и да престане со агресивните активности и активности насочени кон монополизирање на енергетската ситуација во Европа. Додека не го направат тоа, нема да бидат партнер, прво треба да се однесуваат како нормална држава. Тие сакаат да го прошират своето влијание, а денеска разговарав со Ѓукановиќ за тоа. За агресијата во Украина, обидите за дестабилизација на ситуацијата во БиХ, Косово... Треба да го запреме тоа и тоа беше тема на разговорот и пред се прашањата што му ги поставив на претседателот како личност која ја познава политиката во регионот и ја знае ситуацијата совршено, во најситни детали - рече тој е Дуда.

Ѓукановиќ вели дека сме сведоци на значителен пустош на општествата од Западен Балкан.

- Ова е последица на отсуството на попроактивна политика за проширување на ЕУ, но и искористување на тој простор од деструктивната политика на Русија. Мислам дека тоа е нешто што не обврзува да се обидеме да го спречиме идното оддалечување на регионот од евроатлантскиот автопат. Русија се обидува да ги врати правилата на политиката на Студената војна преку ревизија на историјата и да го искористи правото да одлучува за судбината на другите - смета Ѓукановиќ.


Тој смета дека Европа минува низ историски тест.

- Или ќе го запреме агресорот и потоа ќе го казниме со политичката и правната казна што следува по тој што убива народ. Или ќе им ја отвориме вратата на идните агресори. Затоа мислам дека ова е историско судење - посочува Ѓукановиќ.

Ѓукановиќ бара казна за Русија: Или Европа ќе го запре агресорот или ќе ги отвориме вратите за идните агресори

Правото што Црна Гора го бараше со враќање на независноста и слободно избирање на својот...

Меѓу самостојните надлежности во Швајцарија спаѓаат здравството, социјалата, редот и мирот и образованието, и данокот.

Сите зборуваат за Швајцарија а многу малку знаат за Вестфалскииот мир

Швајцарија е поделена на 26 кантони — сојузни единици што ја сочинуваат државата. Од...