Покрај пеењето и придружните вокали додека снима , Кравиц често свири на сите гитари, басови , бубњеви, клавијатури, ударни инструменти .

Објавил: Рејхан Бајрами | 2 мај, 2019 18:49

Американската рок-легенда ЛЕНИ КРАВИЦ во СКОПЈЕ- ја посети старата чаршија и се фотографираше со фановите!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Лени Кравиц, Американската рок легенда моментално се наоѓа во Скопје, по повод неговиот концерт кој ќе го одржи во главниот град.

Лени денеска се шеташе по старата чаршија, се фотографираше со фановите, и делеше автограми на луѓето. Тој на социјалните мрежи постави неколку фотографии од главниот град.

Лени Кравиц денеска се шеташе по старата скопска чаршија и делеше автограми на фановите. Тој е најдобар машки вокален рок изведувач “ четири години по ред , од 1999 до 2002 година , рушејќи го рекордот со најмногу и нај непрекинати победи во таа категорија.

Леонард Алберт “ Лени “ Кравиц е американски пејач, текстописец , мулти-инструменталист, продуцент, аранжер, чии што „ретро “ стил вклучува елементи од рок , соул, фанк, реге, хард рок, психодилична, фолк музика како и балади.

Покрај пеењето и придружните вокали додека снима, Кравиц често свири на сите гитари, басови, бубњеви, клавијатури, ударни инструменти .

Тој е познат по неговата секогаш добро наместена сцена и спотовите. Кравиц имал многубројни хитови на прво место на US Top синглови, и многу други пошироко во светот. Тој ја добиваше Греми наградата за “ Најдобар машки вокален рок изведувач “ четири години по ред , од 1999 до 2002 година , рушејќи го рекордот со најмногу и нај непрекинати победи во таа категорија.

Тој бил номиниран многу пати, и има добиено многу престижни награди како Американските Музички награди, МТВ Видео музичките награди, Радио Музичките награди, Британските награди , И Блокбастер Ентертејмент наградите. Тој има продадено околу 38 милиони албуми низ светот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат...

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод...

На плоштадот Македонија планирано е заедно со основачот на групата, Горан Бреговиќ, да дојдат и поранешните пејачи на бендот – Жељко Бебек, Тифа Војиќ и Ален Исламовиќ.

„Бјело дугме“ со бесплатен концерт за 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје

На 17- ти ноември, Скопје ќе го слави Денот на ослободувањето на градот со концерт на...