Во делови од САД веќе температурите се спуштаат дури до -26 степени.

Објавил: Перо Милчин | 25 октомври, 2020 15:43

АМЕРИКА ВЕЌЕ МРЗНЕ – ИЗМЕРЕНИ ДУРИ -26°C

Фото/Текст извор: ©Метео Аларм/Магазин.мк

Америка веќе мрзне!

Овие денови, северните и централните предели на САД се под влијание на поларен воздух кој се спушта од Арктикот и кој условува екстремно ниски температури на воздухот, невообичаени за овој дел од годината.

Во делови од САД веќе температурите се спуштаат дури до -26 степени.

Поларниот бран се спушта понатаму кој југ каде што полека ги спушта температурите на воздухот.

За нови, подетални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...