Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен!

Објавил: Стојче Бушин | 4 јуни, 2020 8:22

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива без, по суви коловози!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Сообраќајот на државните патишта се одвива без, по суви коловози, објави АМСМ!

За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични премини за влез во државата за странски државјани, патници и возила, освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, а по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот...

Kомпанијата СТРАБАГ АГ со своите подизведувачи ќе врши минирање на патниот правец Радовиш – Штип, или конкретно околу место викано Пилав Тепе во период од 12:00 до 15:00 часот на 16.07.2020 (четврток).

АМСМ: На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, имформираат...

Новите автобуси се енергетско ефикасни, во согласност со последните технолошки трендови во оваа индустрија и ги задоволуваат стандардите за емисија на Euro 6.

НОВИТЕ ЕКОАВТОБУСИ ВОЗАТ НИЗ УЛИЦИТЕ НА СКОПЈЕ

Новите екоавтобуси на гас изминативе денови се пуштени во употреба и возат на линиите...

Оваа фреквентна улица во Бутел е една од најважните сообрајници за граѓаните од таа општина, кои во голем број секојдневно се движат и поминуваат по овој дел од улицата Александар Урдаревски.

РЕКОНСТРУИРАНА УЛИЦАТА АЛЕКСАНДАР УРДАРЕВСКИ ВО БУТЕЛ

Со ноќно бележење на хоризонтална сообраќајна сигнализација, викендов заврши реконструкцијата...