Анастасија Ражнатовиќ тргнува по стапките на својата мајка

Објавил: admin@magazin | 12 јуни, 2018 11:27

Анастасија Ражнатовиќ ја сними првата песна

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Анастасија Ражнатовиќ, тргнува по стапките на својата мајка. Ќерката на Цеца ја сними својата прва песна, а за истата има е видео запис.

Првата песна Анастасија ја снимила на 16 мај во Скопје и истата го носи името „Совршен пар“. Музиката, текстот и аранжманот ги потпишува Дарко Димитров, јавуваат српските медиуми.

-Мораше да помине некое време и да се создадат сите услови за објавување на мојата прва песна, а пред се да бидам сигурна дали сакам навистина да се впуштам во она што со години го посакував. Горда сум што некои случувања во животот ги искористив и успеав тие да се преточат во текст за песната „Совршен пар“, па сега на публиката е да одлучи како ќе им се допадне. Јас сум нетрпелива, порачува Анастасија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инстаграм

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство од член 123 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

КРАВА ДРАМА ВО КАФЕАНА: Жена избоде маж, случајот пред обвинителството

Жената која избоде маж со нож во угостителски објкт во Неготино поради вознемирување,...