петок, 28 февруари 2020

MK/ EN/ DEПарот пред два месеци објави дека по втор пат ќе станат родители.

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 јули, 2019 11:03

Ана Ивановиќ не издржа и го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата српска тенисерка Ана Ивановиќ која е во брак со германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер го носи нивното второ дете.

Парот пред два месеци објави дека по втор пат ќе станат родители.

Ана Ивановиќ го покаќа трудничокто стомаче на фановите

Ана Ивановик откако ја обелоденија веста дека е бремена, се појави во јавноста за свадбата на нејзиниот брат, но тогас се уште не  се познаваше трудничкото стомаче. Тенисерката по два месеци реши да сподели фотографија од трудничкото стомаче со што навистина ги изненади фановите. Таа се фотографираше во лифт, со трудничкото стомаче кое веќе се познава.

„Секогаш во акција“, напиша Ана во описот на фотографијата, а за само неколку часа фотографијата „заработила“ 42,978 likes лајкови.

Инаку двојката моментално живее во Цирих, а во едно интервју поранешната српска тенисерка изјавила дека од родната Србија ѝ недостасува домашната храна и шетањето покрај реката во Белград.

Инаку Ана и Бастијан се во брак веќе три години. Тие неодамна ја прославија третата годишнина од бракот. Парот во 2016 година се венчаше, а во март минатата година го добија синот Лука.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Во Велика Британија, многу се загрижени за тоа кој ќе продолжи да ги плаќа трошоците за извршување на безбедноста на Хари и Меган.

ШОК ОДЛУКА НА КАНАДА: Се укинува обезбедувањето на Меган и Хари

Канада е подготвена да престане да ги плаќа трошоците за обезбедување на принцот Хари...

Тој за „Медиасет.мк“ потврдува дека тој и Елена се разведуваат, и дека разводот е веќе во постапка. Иако на неколку наврати пејачката тврдеше дека разводот е поради семејсно насилство, сепак нејзиниот сопруг вели дека всушност таа е виновна за разводот.

НЕ БИЛО ПОРАДИ НАСИЛСТВО: Сопругот на Велевска обвинува дека таа има нарушена здравствена состојба

Откако пред неколку дена познатата фолк пејачка Елена Велевска за естрадниот магазин...

Кејт се појави во црн капут, под кој носеше фустан, но стајлингот не е она за што коментираат корисниците на социјалните медиуми.

Кејт Мидлтон изгледа уморна: Сите го гледаа уморното лице на војвотката од Кембриџ(ФОТО)

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам присуствуваа на добротворна церемонија во Лондон, а...


error: Content is protected !!