Министерката Ангелковска со поддршка за тимот на Медена земја!

Објавил: Стојче Бушин | 9 февруари, 2020 21:15

Ангеловска: Домашен десерт со медот на Атиџе- Целата земја може да ни биде медена(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Министерката за Економија, Нина Ангеловска со Поддршка за тимот на “Медена земја” кои вечерва во Лос Анџелес ќе заблистаат на црвениот тепих на доделувањето на Оскарите!

Секогаш да победуваат мудроста, искреноста, скромноста, трпението 🌟💛

Напред Honeyland! 🏆🇲🇰

Секогаш да победуваат мудроста, искреноста, скромноста, трпението 🌟💛
Ако сите барем помалку или повеќе успееме да се пронајдеме во Атиџе, верувам дека не само Бекирлија туку целата земја може навистина да ни биде МЕДЕНА, пишува Ангеловска!

Гордости, бодрење, поддршка на најсилно и домашен десерт со медот на Атиџе 👩‍🍳🍯

👏 Тамара Котевска и Љубомир Стефанов

#меденаземја #оскари #honeyland #oscars2020

Македонскиот хит „Медена земја’“ вечерва ќе се бори за две награди на доделувањето на Оскарите – Најдобар документарец и Најдобар странски филм.

Екипата моментално се наоѓа во Лос Анџелес каде се подготвува за големата свеченост, а еден од кинематограферите – Самир Љума – објави кратко видео на социјалните мрежи во кое опуштено си подготвува вечера и напиша:

„Припрема за Оскари. Ајде чао, се гледамо вечер на црвен тепих“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Манифестации

За Дејвид Торн (20 часот) и Фред Фрит (22 ч.), ова ќе биде прв настап во рамките на Скопскиот џез фестивал.

Започна џез фестивалот во Скопје: „Омилениот“ гитарист на Дејвид Боуви го отвора 38. скопски џез фестивал!

Од вечерва 17- октомври па па се до 20-ти октомври, ќе се одржи 38-то издание на еден од нашите...

Организатор на „Деновите на кочанскиот ориз" е Општина Кочани во соработка со Центарот за култура „Бели мугри", библиотеката „Искра" и фолклорните друштва од регионот.

Манифестација “Денови на кочанскиот ориз” од 30 септември до 5 октомври!

Кочани од 30 септември до 5 октомври ќе биде домаќин на дваесет и осмото издание на манифестацијата...

Октоберфест е шеснаесетдневен фестивал којшто се одржува секоја година во Минхен , Германија почнувајќи од крајот на септември до почетокот на октомври.

ЗАПОЧНА ПИВСКО ЛУДИЛО ВО ГЕРМАНИЈА: Во Минхен отворен 186. Октоберфест!

Во германскиот град Минхен вчера започна 186. Октоберфест. Октоберфест е шеснаесетдневен...

Најексклузивните и најквалитетните вина на оваа винарница ќе се служат на свечениот ручек што ќе се организира во чест на папата.

Папата Франциск на свечениот ручек ќе пие Македонско вино. Еве за кое станува збор !

За време на посетата во Скопје, на Папата Франциск ќе му бидат послужени македонски...