Предлог за министер за дигитална трансформација

Објавил: Калина Мартинска | 16 јуни, 2024 22:44

Андоновски: Знам дека сите тимски ќе донесеме успеси за граѓаните на Македонија

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Од сѐ срце му благодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер Христијан Мицкоски и на органите на партијата за честа и можноста да се води еден многу потребен, подзаборавен и предизвикувачки сектор како што е дигиталната трансформација, напишна на својот фејсбук-профил Стефан Андоновски.

„По поддршката од Собранието на Македонија, знам дека сите тимски ќе донесеме успеси за граѓаните на Македонија. Смарт Македонија ќе биде еден од темелите на тие успеси“ – посочи тој.

Мицкоски: Граѓаните имаат големи очекувања, ддната влада мора да им биде слуга

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика