„Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува коронавирусот!

Објавил: Стојче Бушин | 10 август, 2020 18:28

Антонио Бандарас позитивен на ковид-19

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Шпанскиот актер Антонио Бандарас објави дека е позитивен на ковид-19.

„Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен на ковид-19, што го предизвикува коронавирусот.

Се чувствувам релативно добро, малку поуморен од вообичаеното и сигурен сум дека ќе се опоравам што е можно поскоро. Се надевам дека препораките на лекарот ќе ми помогнат да ја надминам оваа болест која влијаеше врз мене, но и на толку многу луѓе во светот”, напиша тој на Твитер.

Хозе Антонио Домингез Бандера , познат како Антонио Бандерас, е шпански филмски глумец, режисер, продуцент и пејач.

Шпанскиот актер Антонио Бандарас објави дека е позитивен на ковид-19.

Покрај глумата, бандерас направил успешна кариера и во индустријата со парфеми, станувајќи заштитно лице на брендовите Puig и Antonio Banderas Fragnances.

Својата глумачка кариера ја започнал на возраст од 19 години, со серија филмови на режисеротПедро Алмодовар, а потоа се појавил во холивудските филмови како:

Атентатори, Евита, Интервју со вампирот, Филаделфија, Десперадо, Маската на Зоро и други. Исто така, бандерас настапувал и на Бродвеј, каде играл во мјузиклот „Девет“ (Nine).

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Луксузниот објект се наоѓа на два километри од Колосеумот, а изнајмувањето, кога станува збор за прослави, чини приближно сто илјади евра на ден. Имајќи предвид дека домаќините правеле прослава три дена, само за неа потрошиле 300.000 евра.

РОМСКА СВАДБА ОД 650.000 ЕВРА: Цеца и Лукас заработија во време на корона- еве колкав хонорар зедоа!

Фотографии од ромска венчавка во Рим, каде што пееја некои од најголемите поп-имиња...

На овој ден именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Денеска се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември и се празнува...

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...