Апасиев на ФБ покажа и фотофрафија од обиди за хакерски превземања на фан групите на "Млади за Македонија" и "Бојкотирам"

Објавил: Мартин Попоски | 24 август, 2018 15:14

Апасиев со прозивка и до МВР но никако да излезе на улица

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Димитар Апасиев со прозивка и до МВР. Каде на друго место ако не на ФБ. “Дали сте нормални вие од МВР? Изгледа сакате да ви протестираме пред капии.”

Апасиев е “гласен” критичар на политиките на власта на СДСМ до ДУИ но само по социјалните мрежи каде дели правни совети кои не ги реализира и ветувања за протести кои никако да се случат.

“Ердоганскиве тактики не ги праеше ни Грујо коа беше у пикот на Режимот!!! Дали сте НОРМАЛНИ бе вие од МВР? Сакате изглеа да ви протестираме пред капии, а?” – пишува Димитар Апасиев од политичката партија “Левица” иако сака да се претставува само како универзитетски професор на својот Фејсбук профил.

Тој во својата објава прикажува и фотографија за обид со хакерски напади да се преземе страницата на “Млади за Македонија” и “Бојкотирам” фан групите на Фејсбук.

Притоа јавно не е познато кој стои позади граѓанските иницијативи од видот “Бојкотирам” со што се поставува прашањето од каде на Апасиев увидот во корисничките подесувања на фан групата на ова движење?

Можеби еден ден Апасиев нема да пишува ФБ пост туку ќе излезе пред Влада и ќе протестира или ќе поднесе правна забелешка до Уставен суд или надлежна судска институција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Само неколку недели откако напиша статус во кој вели дека ќе даде се од себе во борбата против ВМРО-ДПМНЕ и луѓето блиски до партијата, Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ СЕ ВРАТИ МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР!

Не е лесно да се биде борец за правда во Република Македонија, но некој мора. Павле Богоевски...

Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, напиша вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Бујар Османи се огласи за состојбата во Косово

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Косово. Нападот врз полицијата...

Свети Климент Охридски е продолжение на духовната и хумана дејност на светите Кирил и Методиј за описменување на народот.

Честитка по повод празникот Свети Климент Охридски од Христијан Мицкоски

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните на Република Македонија...