Потребно е да се изврши интервенција со матични клетки во соседна Србија, Белград потточно во „IM CLINIC“ каде за тој медицински зафат се потребни 18.600€.

Објавил: Сара Фемина | 25 јули, 2019 23:45

АПЕЛ: Да помогнеме на Игор кој живее во Кичево повторно да застане на нозе!

Фото/Текст извор: ©порта

Овој човек секогаш бил хуман, а сега истиот има потреба од нашата хуманост!

Игор Петрески кој со своето семејство живее во Кичево боледува од „Мултиплекс Склероза“, болест на нервниот систем која за жал прогресира и во моментов Игор е во инвалидска количка.

За таа цел потребно е да се изврши интервенција со матични клетки во соседна Србија, Белград потточно во „IM CLINIC“ каде за тој медицински зафат се потребни 18.600€
Третманот со матични клетки Фондот за Здравство не го покрива бидејќи станува збор за алтернативно лекување.

Да му помогнеме на Игор кој е сопруг на жена-херој Марија и татко на 3 малолетни златни дечиња, исто така беше и службено лице во редовите на МВР.
Да му помогнеме за конечно да застане на нозе и повторно да му се насмевне на животот!
Од денес се активни и донации преку:
Т-Mobile: 143106
VIP: 143600
Или директно на денарска сметка:
250-0320004052 – 59
Шпаркасе Банка
Име и Презиме: Игор Петрески
Да бидеме хумани, да помогнеме, сме покажале и да покажеме повторно дека сплотено и здружено можеме како и секогаш да помагаме кога е најбитно!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Истражувањето ги разработува физичките и емоционални последици од следењето вести и од самото учествување во политички расправи, стои дека политиката на луѓето им причинува несоница, стрес, па дури и анксиозност.

Истражувањата покажаа дека политиката лошо влијае на психо-физичкото здравје

Верувале или не но политиката лошо влијае врз човекот. Имено според последното истражување...

Откако ќе наполнат 30 години, треба да имаат редовен гинеколошки преглед, кој вклучува и мануелен преглед на дојка, барем еднаш годишно.

Што треба да знаат жените за ракот на дојка во своите 30-ти и 50-ти !

Редовните прегледи можат да помогнат во рано откривање на рак, зголемувајќи ги шансите...