Ражнатовиќ се сретна со Цеца во 1993 година, а тие се венчаа две години подоцна, додека Дорис се омажи за ватерполистот Марио Будимир.

Објавил: admin@magazin | 23 декември, 2020 17:35

АРКАН ОВАА ТАЈНА ЈА ОДНЕСЕ ВО ГРОБ: Пред Цеца тој беше во врска со позната пејачка!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Жељко Ражнатовиќ Аркан пред врската со Цеца, беше заедно со хрватската пејачка Дорис Драговиќ.

Страста меѓу нив се роди во доцните осумдесетти.

Контроверзниот бизнисмен Небојша Тубиќ Жабац (57) во едно интервју откри дека Аркан имал врска со Дорис, а тој исто така рече дека Ражнатовиќ бил целосно луд по хрватската пејачка.

– Тој беше целосно маѓепсан од таа жена – рече Жабац!

Дорис Драговиќ лудуваше за Аркан!

Информиран за односот помеѓу пејачката и Ражнатовиќ, наведува дека Аркан ја убедил Дорис да се пресели во Белград, како и дека размислувал да се разведе од неговата прва сопруга Наталија поради неа.

Сепак, тие ги прекинаа сите контакти кога тој заврши во притвор во 1990 година во Двор на Уни, а Хрватска прогласи независност.

Ражнатовиќ се сретна со Цеца во 1993 година, а тие се венчаа две години подоцна, додека Дорис се омажи за ватерполистот Марио Будимир.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...

Тие вчера правеа мекици во ресторан во Скопје. Се славеше со музика и најблиските пријатели. Внукот ќе го носи името Бранко по неговиот дедо, ни кажаа за „Репортер“, а ова е прв внук за поранешниот претседател

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот...