ВИДЕО - Џенова е 14-та со 34 бода

Објавил: admin@magazin | 8 април, 2019 9:28

Асистенција на Пандев во ремито на Џенова кај Наполи

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев одигра шеесетина минути синоќа против Наполи и има голема заслуга за подвигот на Џенова која остана непоразена и покрај тоа што еден час играше со фудбалер помалку.

Наполи прв дојде во водство преку Дрис Мертенс во 34.минута, изедначи Дарко Лазовиќ на асистенција од Пандев во третата минута од судиското надополнување.

Наполи со 64 бода се наоѓа на второто место на табелата во Серија А, 20 помалку од лидерот Јувентус на кого за да ја завери титулата му треба само бод во последните седум кола.

Џенова е 14. со 34 бода.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

„Граѓаните“ влегоа во историјата на натпреварувањето како први што успеале да постигнат пет гола во само 19 минути.

Манчестер Сити му даде пет гола на Вотфорд: За 18 минути ја испиша историјата во фудбалот(ВИДЕО)

Манчестер сити го победи Вотфорд со 8:0 на стадионот „Етихад“ во рамки на шестото коло...

Поради овој натпревар, симпатизерот на „црвено-белите“ Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб.

Српската легенда Новак Ѓоковиќ помести тренинг за да ја гледа ЦРВЕНА ЗВЕЗДА!

Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот...

По 6 неделната терапија, херојот Синиша Михајловиќ денеска беше пуштен од болница и веднаш се упати кон стадионот на кој сосема очекувано, доби огромна поддршка.

ЛИЦЕТО НА ХЕРОЈОТ: Синиша Михајловиќ во солзи се врати на клупата на Болоња!

Синиша Михајловиќ вечерва се појави на клупата на Болоња, за да биде дел од премиерниот...