Дали се сњогласувате со ова?

Објавил: admin@magazin | 11 јуни, 2018 18:34

Астролозите јасни: Овој знак е најдобриот во Зодијакот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Астролозите пресудија кој е најдобриот знак во Зодијакот.

Секогаш со почит кон другите, ведра, насмеана и културна, тоа е Девицата.

Се идентификува со болката и проблемите на луѓето, знае да помогне и да сочувствува, секогаш е внимателна и љубезна.

Често знаат да се налутат но не сакаат конфликти.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Разно

Од Државниот завод за статистика информираат дека интензивно се подготвуваат за претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, што ќе се спроведе од 5 до 30 септември годинава.

КОНКУРСОТ ЗА ПОПИШУВАЧИ И ИНСТРУКТОРИ ОТВОРЕН ДО 5 АВГУСТ

Државниот завод за статистика објави Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи...

Станбената зграда е изградена по Програмата за изградба и одржување на станови сопственост на Република Македонија во општина Струмица, а согласно рамковниот договор за заем склучен меѓу Банката за развој при Советот на Европа и Република Македонија.

Оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

Министерството за транспорт и врски објави оглас за распределба на 37 социјални станови...