Од Агенцијата за храна и ветеринарство посочуваат да се превземат мерки за животните, односно навремено да се даваат доволни количини храна и вода за пиење.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 јуни, 2019 15:16

АХВ со препораки: Внимавајте на храната, високите температури го зголемуваат ризикот од труење

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Од Агенцијата за храна и ветеринарство со препораки до граѓаните, за престојниот период. Од таму велат дека на прагот од летото со порастот на температурите се зголемуваат и потенцијалните ризици од појава на труење со храна.

Од Агенцијата за храна и ветеринарство посочуваат да се превземат мерки за животните, односно навремено да се даваат доволни количини храна и вода за пиење.

-За да се спречи евентуална појава на труење со храна, неопходно е да се направи правилен избор и нејзина набавка, да се обезбеди соодветен транспорт и услови за чување на храната. При купувањето треба да се води сметка за изгледот, рокот на употреба и соодветното чување на храната, да се купува храна од проверени места каде има услови и каде производите, особено лесно расипливите од животинско потекло се чуваат во разладни уреди, наведуваат од АХВ.

Високите температури можат да доведат до труење од храна

Од Агенцијата апелираат купувачите да внимаваат на амбалажата, и да не купуваат и консумираат храна со оштетена амбалажа (нагмечена, надуена или напукната).

Исто така советуваат доколку купувате производи разладени во фрижидер, тоа да го направите на крајот од пазарувањето бидејќи се работи за лесно расиплива храна како месо, млеко, јајца. Лесно расипливите производи да не се чуваат во автомобил. 

Од Агенцијата за храна и ветеринарство посочуваат да се чува храната на температура пониска од 5 степени целзиусови а храната која треба да се зготви термички да се обработи на темпeрaтура повисока од 60 степени.

Во овој период овошјето и зеленчукот се конзумираат обилно па поради тоа треба темелно да се измијат под млаз вода. Кога станува збор за лесно расиплива храна како месото, млекото и јајцата тие треба термички добро да се обработат.

За да се спречи појава на труење со храна и на стомачни инфекции, неопходно е рацете да се мијат повеќе пати во текот на подготовката. На најгорните полици во фрижидерот треба да се чува зготвената храна, а на подолните суровата. 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Ќе забележите дека комарците помалку ќе ве напаѓаат ако редовно консумирате зеленчук и овошје, и ако го сведеме на минимум јадењето на храна богата со спорни киселини, што ги содржи секоја преработена храна, како што се млечни производи и месо.

ДОКТОР НЕСТОРОВИЌ ОТКРИВА: Еве како да се заштитите од комарците- оваа храна не треба да ја јадете!

Општо познато е дека комарците се хранат со човечка крв. Но, како што тврди пулмологот...

Да ја покажеме нашата грижа, да даруваме и да спасиме човечки живот. Апелирам на солидарност, затоа што нема ништо поважно од нашето здравје и здравјето на нашите најблиски! – порача министерот Филипче.

Обезбедени 61 единица плазма за третман на пациенти со ковид-19

Досега се обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19,...

Според експертите, топлата вода не дозволува размножување на вирусот односно доведува до негова потполна деконтаминација и истребување. Според нив хлорот во водата потполно ја губи способност за одржување на вирусот.

Конечно добра вест за коронавирусот: Откриено дали се размножува во вода?

Според најновото истражување од група експерти од Државниот истражувачки центар за...

Заштитна маска на лицето, држење физичка дистанца, често миење на рацете!

Клучно е да се почитуваат личните мерки за заштита и донесените протоколи за работа на плажите и базените од страна на СИТЕ

Со зголемениот број на посетители на туристичките места низ државата, клучно е да се...