Нашиот народ има израз, извонредна филозофија, алчноста уништува сè. Мислам дека и тука е алчноста , според моја проценка, не станува збор за никакво сценарио.

Објавил: Перо Милчин | 25 август, 2019 16:48

АХМЕТИ ЗА ЈАНЕВА И “РЕКЕТ”: “Алчноста уништува се – нашиот народ има израз и извонредна филозофија”

Фото/Текст извор: ©Магазин,мк

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, коментирајќи го скандалот „Рекет“ што ја однесе во притвор специјалната обвинителка Катица Јанева, рече дека „Алчноста го уништува човекот“.

Лидерот на ДУИ тврди дека некој кој стои зад скандалот го планирал случајот, јавува репортерот на ТВ21.

Нашиот народ има израз, извонредна филозофија, алчноста уништува сè. Мислам дека и тука е алчноста , според моја проценка, не станува збор за никакво сценарио, рече Али Ахмети.

Јанева пред два дена беше приведена во Шутка, а се сомничи дека ја злоупотребила службената позиција и остварила лична корист со тоа што, најпрво влијаела за ослободувње од притвор и враќање на патната исправа, а потоа и дала предлог да се олесни положбата на осомничениот за „Империја“ со негово прифаќање како сведок во постапката.

Јанева остварила лична корист од околу 290 илјади денари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Извесно е дека до крајот на мандатот ќе бидат исполнети целите и од останатите столбови на програмата, како што се минимална плата од 16.000 денари.

СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ ЗАБРЧАНЕЦ СЕ ПОФАЛИ НА ФБ: -Парите кај граѓаните – исполнето!

Извесно е дека до крајот на мандатот ќе бидат исполнети целите и од останатите столбови...