Снимките завршија на Инстаграмот на Цеца, а Анастасија и нивните пријатели кои беа на прославата останаа воодушевени од младата баба. Во еден момент, Цеца „го зграпчи микрофонот“, што ретко го прави, па потоа го испеа својот голем хит „Наговори“.

Објавил: Катерина Крстиќ | 4 јуни, 2020 9:39

Баба а изгледа како сестра: Цеца се фати за микрофон и го отпеа својот хит! Сите воодушевени од младата баба!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs

Цеца Ражнатовиќ стана баба, а нејзиниот син Вељко доби наследник, Жељко, поради што се организираше голема забава.

Цеца на неполни 47 години стана баба…

Снимките завршија на Инстаграмот на Цеца, а Анастасија и нивните пријатели кои беа на прославата останаа воодушевени од младата баба. Во еден момент, Цеца „го зграпчи микрофонот“, што ретко го прави, па потоа го испеа својот голем хит „Наговори“.

Анастасија беше воодушевена кога ја слушна нејзината мајка како пее, па напиша:

“Баба, а изгледа како сестра”.

Анастасија и Цеца Ражнатовиќ цело време  ја снимаа атмосферата во куќата во Дедиње, каде се славеше раѓањето на синот на Вељко и Богдана.

Цеца стана баба, а Анастасија тетка. Снимките се појавија на Инстаграм на познатата мајка и ќерка, а пееше и Александра Пријовиќ.

Момчето на Анастасија Ѓорѓе Кулиќ, исто така дојде на забавата а беше на маса со неа и нејзините пријатели.

Анастасија при тоа откри дека  бебето личи на нејзиниот брат Вељко.

Анастасија постојано објавуваше дел од атмосферата на својот Инстаграм профил, а на неколку наврати постави видео од тетките Родиќ, сестрите на Богдана кои заедно со Анастасија и тато Вељко, се радуваат на раѓањето на наследникот на Жељко.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...

Оргии, дрога, проститутки, затворски казни - сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

ОД ПРЕМНОГУ С*КС НЕМОЖЕЛ ДА ОДИ: Животот на славниот боксер во царство на дрога и проститутки!

На денешен ден во 1966 година, во Њу Јорк роден е легендарниот боксер Мајк Тајсон. Во 1992...