По долги преговори со Марсеј, на крајот црномурестиот италијанец одлучи да го продолжи договорот со Ница

Објавил: admin@magazin | 21 август, 2018 12:06

Балотели останува во Ница

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Италијанскиот фудбалер, Марио Балотели ќе го предводи нападот на Ница и оваа сезона, објави францускиот клуб.

Балотели практично цело лето преговараше со нивниот ривал Марсеј, но на крајот сепак одлучи да остани во Ница и да потпише нов договор.

Одлуката е донесена, Марио останува во Ница. Изрази желба и понатаму да го носи нашиот дрес, соопштија од клубот.

Балотели на францускиот тим има постигнато 43 голови, а претходно играше за Милан, Ливерпул, Манчестер Сити, Интер и други.

За репрезентацијата на Италија има 14 погодоци на 35 одиграни натпревари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Турнирите требаше да се играат во 2021 година, но ќе се одржат во 2023 година, за играчи до 20 години во Индонезија и за играчи до 17 години во Перу, како што беше планирано.

ОРГАНИЗАЦИЈА НЕВОЗМОЖНА ПОРАДИ КОРОНА: ФИФА го откажа Светското првенство за фудбалери до 17 и 20 години!

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска го откажа Светското првенство за...

Поточно, со само 75.000 долари на сметката, но неговото богатство сепак е огромно во недвижнините.

МАРАДОНА УМРЕ СИРОМАШЕН: Богатството остана во недвижен имот, започнува БИТКАТА за наследство!

Диего Марадона почина скоро сиромашен со оглед на тоа колку пари заработил во животот. Поточно,...

Можеби, сепак, најмногу се зборуваше за Ферарито на Марадона. Тој го купи кога дојде во Неапол, во земјата на Ферари.

МАРАДОНА ВОЗЕШЕ ЗАСТАВА 128: Ова е возниот парк на легендарниот Аргентинец, Ферарито се издвои(ФОТО)

Смртта на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона започна многу приказни,...

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва им честиташе на фудбалерите за пласманот на Европското првенство. Воедно, ги замоли да прослават со почитување на мерките.

Граѓаните почна да слават, Филипче ги повика да ги почитуваат мерките!

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва им честиташе на фудбалерите за пласманот...