Новинарот Оливер Вилис го објави видеото на Твитер и изјави дека е убаво да се има претседател кој може нормално да разговара со други луѓе.

Објавил: Мирко Бачиќ | 14 февруари, 2021 21:25

БАЈДЕН му го даде своето кафе на новинарот: Ова е гест за кој многу зборуваа(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Американскиот претседател Џо Бајден има многу попријатна комуникација со новинарите отколку неговиот претходник Доналд Трамп и многумина го пофалија еден од неговите гестови што се случи пред Белата куќа.

Имено, откако одговори на одредени прашања, Бајден се извини што сите новинари не пијат кафе и затоа реши да му ја даде своето кафе како подарок на новинарот.

Новинарот Оливер Вилис го објави видеото на Твитер и изјави дека е убаво да се има претседател кој може нормално да разговара со други луѓе.

Американскиот претседател Џо Бајден неодамна побара од безбедносните и разузнавачките служби да ја испитаат заканата од насилен екстремизам во САД, беше објавено од Белата куќа, откако маса демонстранти кои го поддржуваа поранешниот претседател Доналд Трамп насилно упаднаа во американскиот капитол.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Израелските пратеници вчера ја изгласаа новата коалициска влада, со што означија и крај на 12 последователни години владеење на Бенјамин Нетанјаху.

Крај на 12-годишното владеење на Нетанјаху: Израел доби нова влада

71-годишниот политичар, не ја напушта власта тивко, заминува обвинувајќи ги своите...

Министерската одлука веќе е објавена во Службен весник на Грција, стапува во сила утре, во 6 часот наутро, а воведени се неколку промени, кои во петокот ги соопшти заменик-министерот за цивилна заштита Никос Хардаљас.

АКТУЕЛНИТЕ ПРАВИЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА ПРОДОЛЖЕНИ ЗА УШТЕ ЕДНА СЕДМИЦА

Правилата за влез во Грција што предвидуваат задолжителен PLF формулар и една од трите...

Во пресрет на летната туристичка сезона, амбасадорите на 27-те земји на ЕУ ја одобрија препораката предложена од Европската комисија, а која не е обврзувачка за земјите-членки.

Членките на ЕУ се договорија за влегување на целосно вакцинирани патници од трети земји

Претставници на 27-те земји членки на Европската унија денеска се согласија да дозволат...