Недостаток на силно водство на Трамп, вели Бајден, однел човечки животи за време на пандемијата.

Објавил: Перо Милчин | 27 мај, 2020 10:13

БАЈДЕН СО ЖЕСТОК ОДГОВОР: Доналд Трамп е БУДАЛА, тоа се мачо глупости!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Кандидатот за претседател на САД, Џозев Бајден изјави дека носењето маски во јавноста за да го спречи ширењето на вирусот корона покажува лидерство и исто така го нарекол неговиот републикански ривал и сегашен американски претседател Доналд Трамп „будала“ за правење на спротивното.

Недостатокот на силното водство на Трамп, вели Бајден, однел човечки животи за време на пандемијата.

За време на пандемијата Бајден остана во својот дом во Делавер и ја замрзна претседателската кампања.

За прв пат од март, тој се појави во јавноста како носи црна маска.
Тоа го привлече вниманието на Трамп, кој на Твитер објави фотографија на Бајден на Твитер со коментар:

„Ова би можело да објасни зошто Трамп не сака да носи маска во јавноста“.

Трамп сепак одбива да носи заштитна маска на јавни настани.

„Тој е будала. Тој треба да даде пример со своето раководство. Дури и водечкиот лекар во светот вели дека треба да носи маска“, рече Бајден.

Тој го карактеризираше однесувањето на Трамп како „мачо глупост“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од 4 јули е во сила вонредна состојба во Краљево поради влошената едемиолошка состојба, а Макан потенцира дека повеќето млади не ги почитуваат пропишаните мерки.

ДОКТОР ОД КРАЉЕВО ОЧАЕН: Кладилниците се полни, ова е голем епидемиолошки ризик

Секојдневно се влошува и се влошува ситуацијата во Краљево, вели директорот на Институтот...

Вработениот во службата за медиуми и информации на германската влада е осомничен дека неколку години работел во египетската разузнавачка служба.

БЕРЛИН НА НОЗЕ: Во кабинетот на Меркел откриен шпион! Агентот неколку години работел за оваа странска земја!

Во кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, откриено е лице кое со години...

Претходно, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека чека судска одлука за прашањето за евентуална промена на статусот на Аја Софија и дека ќе постапи согласно него.

АЈА СОФИЈА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНУВА ЏАМИЈА: Ердоган ја оствари својата замисла!

Државниот совет на Турција (повисок управен суд) и официјално го поништи решението...

Истражувачите од Универзитетот во Оксфорд ги разгледале евиденциите на пациентите на британската национална здравствена служба со цел да ги идентификуваат најголемите фактори на ризик. Според пишувњата на „Дејли Меј“, оваа студија  ги проучувала медицинските записи на 17,2 милиони луѓе и скоро 11.000 смртни случаи на коронавирус во Англија.

НАУКАТА ГО ДАДЕ ОДГОВОРОТ: ЕВЕ КОЈ ТИП НА ЛУЃЕ НАЈЧЕСТО УМИРААТ ОД КОРОНАВИРУС!

Афроамериканците над 65-годишна возраст и дијабетичарите имаат најголем ризик од смрт...