Груевски заедно со двајца пријатели и згодна бринета уживаше на бизнис забава во Будимпешта.

Објавил: Сара Фемина | 11 јули, 2019 20:01

БЕГАЛЕЦОТ ГРУЕВСКИ УЖИВА СО ЗГОДНА БРИНЕТА НА БИЗНИС ЗАБАВА ВО БУДИМПЕШТА!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Унгарските новинари пред неколку недели го уловија Груевски како ужива во друштво на неколку мажи со чаша вино, на брод на Дунав крај Будимпешта. Овој пат Никола Груевски беше забележан во друштво на згодна бринета со длабоко деколте.

Никола Груевски заедно со двајца пријатели и згодна бринета уживаше на бизнис забава во Будимпешта.

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски позираше пред новинарите на забавата, па се чини дека е целосно свесен дека е фотографиран и дека оваа фотографија ќе се најде во центарот на вниманието во Република Македонија.

Овој бизнис настан беше организиран од страна на унгарската компанија ИТЛ консалтинг, која нуди консалтинг услуги, која се занимава со услужни дејности за компании кои сакаат да инвестираат во Унгарија.

Унгарските новинари пред неколку недели го пронајдоа Груевски како ужива во друштво на неколку мажи со чаша вино, на брод на Дунав крај Будимпешта.

Унгарските новинари не престануваат ниту во еден момент да го следат движењето на поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски.

Неодамна тој имаше наводна тајна средба со унгарски дипломат во стан за изнајмување, чие присуство беше забележано од камерата на новинарот на порталот 444, Петер Ердеј.

Бегалецот Груевски не сакаше да коментира за новинарите и цело време повторуваше дека нема да дава изјави, по што брзо замина со возило со германски регистерски ознаки, во придружба на еден телохранител и возач.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Излегување

Христијан Мицкоски, на новинарите вчера им откри дека Новата 2020. година ќе ја пречека во Македонија, во домот на другар од детството, а додека пак премиерот Заев за Нова Година пак оди во Германија со сопругата и децата, исто така кај другар.

ЗА НОВА ГОДИНА ЗАЕВ ВО ГЕРМАНИЈА, МИЦКОСКИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве со кого ќе слават лидерите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и премиерот Зоран Заев открија каде...

Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите...

На фотографијата Сандра напиша "Birthday boy" и стави срце во знак за заљубеност кон својот сопруг.

Мијалков заљубен го прослави 54-от роденден – Ова е жената која го украде срцето на Сашо Мијалков!

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков вчера го прослави 54 роденден. Неговата сопруга,...