Тој напомена дека нашиот идентитет нема цена, а предавниците на македонската историја кога тогаш ќе одговараат за велепредавство на сопствениот народ!

Објавил: Перо Милчин | 26 ноември, 2020 7:39

БЕЛЕСКИ: Нашиот ИДЕНТИТЕТ нема ЦЕНА, а предавниците кога тогаш ќе одговараат за велепредавство на сопствениот народ!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Интервјуто на македонскиот премиер и срам за државата Зоран Заев, дадено за БГНЕС, предизвика револт кај многу македонци! Тој рече дека Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците, кои се бореа за слободата на Македонија и за Одринско!

– Наследивме време кое не беше во прилог на пријателството меѓу нас, а Југославија не подели. Ако не ги признаеме слабостите на историјата, не можеме да ја градиме иднината, вели Заев.

Македонската јавност е информирана за целото интервју на Зоран Заев кое предизвика бурни реакции во Македонија и надвор од неа!

На социјалните мрежи голем број граѓани, политичари, активисти и спортисти искажаа голем револт кон премиерот велејќи дека е предавник на македонската историја, нација и јазик!

Македонскиот активист Васко Белески исто така на социјалните мрежи излезе со реакција велејќи дека Гоце Делчев е Македонец, а Бугарија била фашистичка држава и окупатор на Македонија, а нејзината војска извршувала геноцид врз Македонскиот народ!

Тој напомена дека нашиот идентитет нема цена, а предавниците на македонската историја кога тогаш ќе одговараат за велепредавство на сопствениот народ!

Овој изрод го прогласувам за луд, најдобро е некој од неговите да му каже и да се погрижат да биде однесен таму каде што припаѓа. Македонскиот народ дефинитивно не заслужува вакво дно од човек.

Бугарија била фашистичка држава и окупатор на Македонија, нејзината војска извршувала геноцид врз Македонскиот народ, и тоа не е АДМИНИСТРАЦИЈА, Гоце Делчев е МАКЕДОНЕЦ.

Нашиот идентитет нема цена, а предавниците на македонската историја кога тогаш ќе одговараат за велепредавство на сопствениот народ!

Нашиот ИДЕНТИТЕТ нема ЦЕНА, ТОЧКА.

А лудиов ќе мора да одговара, кога тогаш, само така македонските јунаци кои го дадоа својот живот за Македонија ќе може да почиваат во мир.

Тој исто така во синоќешната емсија на ТВ Алфа, изјави дека Македонскот здравство мора веднаш да се обнови, правејќи еден протокол по кој сите здравствени работници ке мора да работат. 

Велески на Тв Алфа изјави дека ова што и се случува на Македонија е срамно, велејќи дека некомпетентни лица се поставени на функции кои не ги заслужуваат работните места или не се соодветни за нивните функции!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Само неколку недели откако напиша статус во кој вели дека ќе даде се од себе во борбата против ВМРО-ДПМНЕ и луѓето блиски до партијата, Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ СЕ ВРАТИ МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР!

Не е лесно да се биде борец за правда во Република Македонија, но некој мора. Павле Богоевски...

Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, напиша вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Бујар Османи се огласи за состојбата во Косово

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Косово. Нападот врз полицијата...

Свети Климент Охридски е продолжение на духовната и хумана дејност на светите Кирил и Методиј за описменување на народот.

Честитка по повод празникот Свети Климент Охридски од Христијан Мицкоски

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните на Република Македонија...