Кој нормален човек во Македонија после се што се случи ќе гласа за „психопатот„ Зоран Заев? Дали Македонецот заслужува да го води „монструм„ каков што е Заев?

Објавил: Стојче Бушин | 12 јули, 2020 10:16

БЕЛЕСКИ: На 15 Јули е поседниот воз да се спаси Македонија од канџите на предавниците- ГЛАСАЈТЕ ЗА ОБНОВА!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Македонскиот активист и хуманист Васко Белески, на социјалните мрежи повика на 15 јули Македонците да го дадат својот глас за партијата што нуди обнова, правда и подобар живот за сите граѓани во Република Македонија, без разлика на вера и нација! Белески потенцираше дека ако народот гласа за Заев, ќе гласа за Мигранти и иселување на Македонците, а додека пак ако народот се одлучи својот глас да го даде за ДУИ, во Македонија ќе се случи албанизација која е планирана веќе одамна!

Белески вели дека време е Македонија да ја води лидер кој вредно ќе се посвети да работи за доброто на граѓаните, лидер кој макотрпно ќе работи за честа, вредноста, тродољубивоста и работливоста за целата нација!

Тој вели дека луѓето ќе се обединат околу обновата што доаѓа и дека луѓето се решени да излезат и да заокружат 14!

Македонскиот активист и хуманист Васко Белески на социјалните мрежи повика на 15 јули македонците да го дадат својот глас за партијата што нуди обнова, правда и подобар живот за сите граѓани во Република Македонија, без разлика на вера и нација!

На 15. Јули 2020, и не НЕ ви треба КУБУРОТ, не треба да излезете во планина, излезете да гласате, бидејки ова е последниот воз.
Ви го велам ова со чист образ и верба во вас на искрените луѓе од Македонија, седно дали сте христијани или муслимани, сеедно дали сте од село или град.

Никој не е перфектен, не е ни Мицкоски, ни Дурловски, ни Рашела, ни Накев, не сум ни јас, но не си ни ти.

Перфектност не постои, но постои искреност, почит и љубов кон својата земја и својот народ. Ни треба здравство, ни треба работа, ни требаат патишта, ни треба туризам, ни треба народ кој сака да живее во Македонија, но драги мои сето ова нема да го имаме ако не падне монструмот Зоран Заев. 

Првите медицински 3000 маски КN95 FFP3 стигнаа во Македонија со љубов кон нашите најхрабри војници докторите, сестрите и целиот медицински персонал. 

Кој нормален човек во Македонија после се што се случи ќе гласа за психопатот Зоран Заев? Дали Македонецот заслужува да го води монстер каков што е Заев?

НЕ ? – тогаш излези да гласаш за партијата што нуди обнова, што нуди конечно правда. Ако гласаш за Заев, гласаш за Мигранти и иселување на Македонците, вели Белески!

Ако гласаш за ДУИ гласаш за албанизација на Македонија, ако гласаш за малите партии освен Левица, си гласал за џабе. Не биди наблудувач, ова е последниот воз.
Гласај за број 14, верувај ми таму си на вистинското место, вели Белески! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Неодамна со помош на донатори од Швајцарија, македонскиот активист, Васко Белески се погрижи, до болниците во Македонија да стигнат 3000 маски од типот KN95, кои беа најпотребни!

Причината за хуманата донација, велеше Белески е љубовта кон Mакедонскиот народ и земја која е безгранична. Тој со акцијата сакаше да ги мотивира и поттикне нашинците кои се низ светот да започнат една ваква хумана акција, која несебично ќе помогне во тешките моменти кога целиот свет се бори со пандемијата корона вирус, но секако и македонските познати лица, како музичари, спортисти и други. Свесен сум дека директорот на Охридскаата Болница е кадар поставен од СДСМ но тоа не значи дека не требаше да им се помогне.

Исто така неодамна во друга акција со други акривисти им беше доставена медицинска облека на здравствени работници на една Охридска Болница,  бидејки спротивно на тоа што го тврди власта, тие работат во минимални услови и се снаогаат кој како што знае.

Но ова е само почеток вели Белески, и ги повикува сите добри луѓе да донираат колку што им дозволуваат нивните средства.

Поради неговите политички стаутуси, Белески минатото лето беше уапсен во Охрид, од полицски кадри на СДСМ, сепак не се плашам вели тој бидејќи правдата мора да дојде, онаа вистиниската правда, која се чека долго, но ќе дојде, убеден е тој.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Најскапо нè чинел пратеникот Алија Камберовски од ПЕИ, кој беше дел од коалиција на СДСМ. Патува од Струга, тоа го чинело 47.450 евра.

По 47.000 евра патни трошоци за пратеник – ТВ21 открива: Колку нѐ чинеше последниот парламентарен состав?

Од 500 па до 47.000 евра земале пратениците за патни трошоци во деветтиот парламентарен...

„Никогаш ДУИ не побарало да биде дел од владата, доколку не имало победа зад себе и без да има легимитет зад себе!

Арифи: ДУИ не е блеферска партија, но во ВМРО-ДПМНЕ не гледам коалициски партнер

„ДУИ не е блеферска партија, луѓето веруваат во нив и низ процес на разговори можат...

Оптимизмот дека ќе извојува победа во Гостивар, тој го образложи со благодарноста на Албанците во Гостивар, бидејќи тие ги ценат постигнувањата кои се остварени со големо жртвување и пролеана крв.

Ахмети: Ние не бараме нешто за да им ја уништиме среќата на Македонците, ние си го бараме своето

Барајќи го гласот од гостиварци, Али Ахмети лидерот на партијата Демократска унија...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на покана на Македонската академија на науките и уметностите, денеска присуствуваше на промоција на четирите капитални изданија за македонскиот јазик.

Димитров: Македонскиот јазик е затворено прашање и дома и во странство

Македонскиот јазик, за нас Македонците, е затворено прашање и дома и во странство. Секое...