Секое барање овде на ФБ или преку ТВ со зборови нема да има никаков ефект. Тој може да се симне од власт само и само со масони демонстрации, кои ке бидат 24/7 блокади на системот се додека не с епредаде.

Објавил: Македонка Димкин | 27 ноември, 2020 14:04

БЕЛЕСКИ: Станете Македонци, Македонија ве вика

Фото/Текст извор: ©магазин

Васко Белески, човекот кој скоро да нема влакно на јазикот, ситауцијата во моментов ја опиша преку негов статус на Фејскбук кој ви го пренесуваме во целост.

Запомнете го овој мој статус, вели тој, во оној момент кога власта во Америка ке биде предадена на глобалистите, никој повеќе нема да зборува за КОВИД 19.

Белески се осврнува и на КОВИД 19 за којо смета дека е вештачки сиоздаден и со одредена цел:

ВО меѓу време ќе бидат испорачани милјарди вакцини, а ке има заработка од билиони. Кина најповќе се офајди од КОВИДОТ, за време на Ковидот се купи многу капитал по Европа. Нелогично е сега Кина да нема „ПАНДЕМИЈА„ а кога се знае дека наводно вирусот дошол од таму со брзина на светлината. И тоа не е логично, според моите видувања вирусот се носи таму каде што решил неговиот творец. Ова е или беше билошка војна, а на жалост само една од многуте кои ќе следат., и тоа само тогаш кога ке им биде потребна. Овој вирус беше создаден за постарата популација , хронично болните лица и лицата со попреченост. Кој може да стои позади тоа? може само да си замислиме.

ГЛОБАЛИЗМОТ

Глобализмот е полош и од фашизмот, бидејки е скриен наводно пропагира демократија а всушност е ДЕМОНСКИ и АНТИХРИСТИЈАНСКИ или поправилно античовечен.

Ако ЕВРОПА имша барем “Д” ( што патем значи признавање на сопственоста) од демократија, тогаш немаше во 21 век да дозволи своја членка, да се изживува врз Македонија.

Згора на тоа креатор на кризата со Бугарија е токму таа “СТАРАТА КУРВА Европа” А кои се пак ГЛОБАЛИСТИТЕ? Што значи ГЛОБАЛИЗАМ? За оние кои секој деновно слушаат, тоа е збир на БОГАТИ луѓе *Кралски фамилии, банкари, фармации и други„ кои поставуваат свои влади а всушност тие самите владеат од сенка. Ете тоа е ГЛОБАЛИЗАМ.

Македонија и Македонскиот идентитет

Македонија нажалост е од век оставена сама на себе, нема пријател ниту сојузник, а згора на тоа многу предавници, тоест луѓе без мадиња кои го гледаат само својот интерес, па дури и по цена да ги нарекуваат било како.

Деновиве сме сведоци на масакр на Македонецот, но тој масакр доаѓа од внатре поточно од првиот човек во Македонската влада. И тоа не е случајно драги мои, тој работи така како што ќе му кажат, Заев е нарцист, психопат, јас уште пред две години пишував дека е тој со месеци анализиран од Психолози од Америка и е точно “вистинскиот” за да се изврши овој геноцид врз Македонскиот идентитет. Заев е ПСИХОПАТ кој незнае да се кае, туку верува во својата перфектност.

Затоа секое барање овде на ФБ или преку ТВ со зборови нема да има никаков ефект. Тој може да се симне од власт само и само со масони демонстрации, кои ке бидат 24/7 блокади на системот се додека не с епредаде.

Прво, со тоа ќе се запре економскиот пропаст на Македонија, второ ќе победи повторно правдата и трето ќе докажеме дека сме Македонци и ќе го заќуваме својот идентитет. Затоа во моментов сите Македонци кои се наоѓаат во Македонија треба да станат и да се приклучат за симнување на ова ЗЛО, друго „чаре„ нема. Станете ТАКТОВИНАТА ВЕ ВИКА

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во врска со најавата на Заев за оставка ако не победи Шилегов за градоначалник, Петковски објаснува дека градоначалничката позција не е поврзана со позицијата на Владата.

Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе си поднесе оставка ако не победи Шилегов

Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори, вели Тито Петковски, во...

Директорот на МЕПСО објаснува дека во такви случаи се презема енергија од европската мрежа и досега земјава тоа го наравила четири пати без најава и добила четири предупредувања од Центарт во Швајцарија каде што се прават пресметките.

Директорот на МЕПСО за Телма: Трошиме двојно повеќе струја отколку што произведуваме, за октомври ќе треба да ѝ платиме на Европа 15 милиони евра

Директорот Куштрим Рамадани открива дека земјава четири пати без најава презела електрична...

Ковачки цитираше и дел од брифинзите, а потенцира и оти биле давани насоки и се договарани и физички пресметки како и закани по живот за прилепчани.

СКАНДАЛ: Полицајци блиски до СДСМ договарале малтретирање на граѓани за изборите

Полицајци блиски до СДСМ следеле членови на ВМРО-ДПМНЕ за време на изборната кампања....