Во видеото кое го направил Македонецот од Беломорска Македонија Стилианос Самарџиев, се зборува за Македонската голгота

Објавил: Македонка Димкин | 5 април, 2020 22:24

БЕЛОМОРСКА МАКЕДОНИЈА: Секоја вечер полицајците ни доаѓаа под пенџере

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Песните кои никогаш не постоеле го насловил филмот македонецот од беломорска Макеодонија Стилиан Самарџиев!

Ова младо момче неуморно се бори за Македонските вредности, за оние кои скоро пола век грчките фашисти ги уништија.

Во видеото кое е и титлувано зборуваат дека имало еден јазик на еден народ кој никогаш не постоел. Да драги читатели, на нас Македонците мислеле, не постоел народот, не постоеле песните, погледнете.

Огромно благодарам за овa младо момче кој своето време го поминува во истражување на Македонската култура. Ингервју со него следува….

——————

Видеото е исбришамо поради опомени кон Самарџиев од исто од Македонци од Беломорска Македонија. Магазин ќесе обиде дадојде до оригиналот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Алили најави дека родителите кои веќе ги запишале своите деца немале можност да контактираат со заразеното лице затоа што просторот за прием на ученици од основно училиште е посебен.

Прекинат уписот на првачиња во училиште во Тетово, наставник заболел од коронавирус

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат процесот на запишување на учениците...

Бутел е една од општините каде бројот на заболени е висок,  но според митрополитот Петар, таа бројка која деновиве се презентира пред јавноста е од ифтарските вечери кои се одржувале во затворени простории.

Поповите против карантин за Задушница: Заболените се од ифтарите кои се одржуваа на затворено!

Во изјава за А1 Он митрополитот пелагониско-преспански Петар, кој е против да има карантин...

Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени региони со Ковид-19, односно региони во кои се регистрира широко-распространета трансмисија во заедницата.

Чаир жариште на коронавирус, речиси 100 заболени- ова се бројките на заболени во другите скопски општини!

Коронавирусот не стивнува во Македонија, а Скопје и Тетово се градовите со најголем...