Пратеникот на ДУИ Изет Меџити на 29 септември по средбата со првиот човек на ДУИ Али Ахмети изјави дека доколку опозицијата покрене интерпелација за Артан Груби, тој ќе гласа „за“.

Објавил: Едмонд Бекири | 3 октомври, 2022 19:25

БЕСА ЌЕ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ГРУБИ Меџити ќе гласа „за“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Извори од Движењето Беса информираат дека задутре ќе поднесат барање за интерпелација – отповикување на првиот вицепремиер Артан Груби и оти интерпелацијата ќе им биде доставена на пратениците на ДУИ Изет Меџити и Мерита Коџаџику, објави ТВ 21.

Извори од движењето Беса информираат дека во ќе поднесат барање за интерпелација за првиот вицепремиер Артан Груби и оти интерпелацијата ќе им биде доставена на пратениците на ДУИ Изет Меџити и Мерита Коџаџику, објави ТВ 21.

Пратеникот на ДУИ Изет Меџити на 29 септември по средбата со првиот човек на ДУИ Али Ахмети изјави дека доколку опозицијата покрене интерпелација за Артан Груби, тој ќе гласа „за“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.