Меѓутоа, кога принцот Хари се оженил, тој веќе не бил толку близок со својот брат, а камоли со својата снаа.

Објавил: Катерина Крстиќ | 28 март, 2020 20:39

БИЛА СКРШЕНА ОД БОЛКА, НЕ МОЖЕЛА ДА ИЗДРЖИ- Последната средба на Кејт и Хари била емотивна, откриено што му рекла таа пред да замине!

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон, со години била блиска со својот девер, а нивната братск- сестринска поврзаност беше очигледна.

Меѓутоа, кога принцот Хари се оженил, тој веќе не бил толку близок со својот брат, а камоли со својата снаа.

Извор близок на кралското семејство изјави за “Woman’s Day”  дека Кејт Мидлтон, додека Хари и Меган неодамна беа во Англија, разговарале насамо.

– Kејт знаеше дека тоа е последна прилика да каже како се чувствува, беше неверојатно емотивна. Наводно се бореѓе со солзите додека зборуваше за тоа колку и е тешко откако повеќе не се блиски како порано, и откако многу ретко комуницираат по преселувањето на Хари и Меган во Канада. Кејт рече дека таа и Вилијам се чувствуваат како да се оттргнати од нивниот живот, изјавил за Glossy извор близок на кралското семејство.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Иницијатор за поднесување на барањето е д-р Алемпијевиќ, професор по судска медицина на Медицинскиот факултет во Белград, а него го поддржаа уште шест колеги и еден лекар во пензија.

НЕСТОРОВИЌ ОСТАНУВА БЕЗ ДОКТОРСКА ЛИЦЕНЦА: Ќе поднесам тужба!

Против проф. Д-р Бранимир Несторовиќ, член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот,...

Според АП, тој оценил дека „во американската историја е без преседан толку мал број на корпорации кои контролираат толку голема сфера на човековите интеракции“.

ТРАМП ПОТПИША УРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Имаа неконтролирана моќ да цензурираат, ограничуваат, креираат и кријат!

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ со кој се ограничува заштитата...