За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 јануари, 2020 21:49

Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари- Северина скршена од болка повторно со емотивна порака

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачката Северина и овој пат посвети емотивна порака за својот син Александар. Таа алудирајќи на нејзиниот поранешен сопруг и татко на Александар, бизнисменот Милан Поповиќ и судијката Теа Голуб која и го одзеде старателството напиша: Поминаа 54 дена и поминаа „88 часа“, помина вечност додека тие „скијаат“.

Пејачката Северина по одлуката на судот во Загреб пред околу два месеци беше принудена да му го предаде детето на неговиот татко, бизнисменот Милан Поповиќ.

За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…
Сепак, на 28.11.2019, на ова лице имаше најмногу неправда и тага.
Поминаа 54 денови тага…
Но, во тие денови тага, имаше „88 часа“ радост и 54 дена нивен срам. А, мама добро ми рече – „немој Никој и Ништо да те растажи“.
„Никој и Ништо“ тој 28.11 ме излажаа и ми ги наметнаа нивните тага и срам, но не можат да ми ја тргнат насмевката… ни од оваа фотографија, ни моите бројни нефотографирани насмевки.

Бидејќи „Никој и Ништо“ засекогаш ќе останат „Никој и Ништо“.
Понекогаш стануваат „Никој и Нешто“…
Можеби моментално „случајно скијаат“, но нас не можат сите да нè измамат.

Не дозволувајте „Никој и Ништо“ да ви ги наметнат нивните тага и срам и да ви ја тргнат насмевката од лице.
Мене никогаш не ми го направиле тоа… ниту сега… ниту некогаш…
Фала Богу!

За потсетување, на 28-ми ноември судијката Теа Голуб издаде привремена мерка и донесе правосилна пресуда синот на Северина и Милан,  да живее со неговиот татко, и дека таткото самостојно ќе се грижи за здравјето и образованието на детето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Својата држава ја претставувал во многу земји ширум светот, меѓу кои отворање на македонски културен центар во Истамбул-Турција, Софија-Р.Бугарија, претставување на македонската музика во опера хаус Сиднеј-Австралија и многу други настапи.

(ФОТО) Нема да го препознаете – Наум Петрески го промени имиџот и пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал...

Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во Средното музичко училиште, дипломира на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004 година и магистрира во 2011 година на отсекот „Музичка теорија и педагогија“ оддел „Методика на музичка настава“.

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди!

Познатата македонска пејачка Андријана Јаневска ја израдува македонската јавностсо...

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

ГЛУМЕШЕ ЕЛЗА ВО ЖИКИНА ДИНАСТИЈА, а еве како изгледа по ТРИ ДЕЦЕНИИ(ФОТО)

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија...