Како што стои на насловната на Српски телеграф, наводно во телефонот на македонскиот водител и поранешна реалити ѕвезда Боки 13, кој е првоосомничен во случајот Рекет, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар.

Објавил: Катерина Крстиќ | 16 август, 2019 23:27

Боки правел оргии со српски политичар кој доаѓал во Скопје на интимно дружење?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српски телеграф излезе со шокантна насловна страна на која стои испишано „Боки правел оргии со српски политичар“.

Насловната страна на утрешниот викенд број на Српски Телеграф

Како што стои на насловната на Српски телеграф, наводно во телефонот на македонскиот водител и поранешна реалити ѕвезда Боки 13, кој е првоосомничен во случајот Рекет, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар.

Пронајдени се и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење, стои на насловната на Српски Телеграф.

Целиот текст ќе биде објавен во викенд бројот на весникот под наслов „Боки правел оргии со српски политичар“ .

На насловната може да се прочита дека во телефонот на Боки 13 биле пронајдени шокантни фотографии од српски функционер кој доаѓал во Скопје на интимно дружење.

Целиот текст ке може да се прочита во утрешното издание на Српски телеграф.

За потсетување, пред неколку дена на Боки 13 му беше продолжен притворот за уште 30 дена и моментално се наоѓа во затворот во Шутка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...