Криминално дело или кражба од МТВ, е многу посрамно од тоа дали некој ќе направи лапсус во говорот или не.

Објавил: Рејхан Бајрами | 24 август, 2019 9:33

БОКИ 13: “Ова што го гледаме овие денови со Катица Јанева е смешно и трагично”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Криминално дело или кражба од МТВ, е многу посрамно од тоа дали некој ќе направи лапсус во говорот или не, ја бранеше Боки 13 обвинителката Катица Јанева, во времето на шарената револуција.

Она што го гледавме овие денови мене ми беше смешно и во исто време и трагично, а она што и се случуваше на специјалната обвинителка (Катица Јанева) за мене е поразувачки, гласеше изјавата на Бојан Јовановски Боки 13, во времето на тн. шарена револуција.

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, и Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, моментално се наоѓаат во „Шутка„ а се осомничени за примање награда за противзаконито влијание, а едниот од нив се сомничи и за перење пари.

Според Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во периодот од април 2018 до април 2019 година тие барале рекет од бизнисмен, за преку извесен јавен обвинител чиј идентитет не беше соопштен, да биде олеснета постапката што се води против него. Од бизнисменот биле барани 8 милиони евра, а добиле 1,5 милиони евра.

Погледнете го видеото, тие што беа и останаа обожаватели на трите македонски Чарлиеви ангели.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...