Српкиот портал Ало, објави вест со наслов „ За ова другите медиуми не смееат да објават, Боки 13 подведувал малолетни деца за Рамуш Хардинај? Објавена гнасна преписка, се организирале болни оргии?.

Објавил: Весна Петровска | 29 август, 2019 17:44

Боки 13 подведувал малолетни деца за Харадинај – ужасни преписки пронајдени во неговиот телефон

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Случајот „Рекет“ достигна големи размери, наголемо за рекетот се пишува и во Србија.

Српкиот портал Ало, објави вест со наслов „ За ова другите медиуми не смееат да објават, Боки 13 подведувал малолетни деца за Рамуш Хардинај? Објавена гнасна преписка, се организирале болни оргии?.

Ова откритие го истpaжувала и македонската полициja по апceњето на Јовановски на грчката граница на 15 јули годинава. Мобилниот телефон на Боки 13 открил сомнителна, шифрирана кореспонденција со блиските соработници на Харадинај, а се тврди дека Боки и Рамуш биле во директен контакт преку припејд број.

Српските медиуми со ново обвинение за првоосмничениот во случјот Рекет

-Мобилните телефони, таблетот и лаптопот беа конфискувани од Јовановски. Голем број coмнителни СМС-разговори и Вибер разговори со високи лица во владата на Приштина се пронајдени во мобилен телефон. Се сомневаме дека е во прашање елитна пpoституција, сè укажува на тоа, но истpaгата беше запрена на крајот на јули, наводно, за да не се наpушат добрите односи со Косово, изјавил функционер од македонската полиција.
На прашањето што точно се говорело, изворот откри една од преписките.

-На крајот на декември минатата година, по неколкуте учтиви пораки, Јовановски му испрати порака на човекот на Рамуш: „Другар, ти праќам три парчиња за Р. Тие се одлични“. Следната вечер, човекот на Харадинај му одговара на Боки: „Доматот беше одличен. Благодарам“. -Мора да бидете многу наивни да мислите дека Јовановски од Скопје му испратил на Рамуш патлиџан! Ќе да е нешто друго…Се coмневаме дека станува збор за елитна пpoституција, има барем уште 22 други пораки што тие ги размениле кои дури укажуваат на малолетничка пpocтитуција односно на малолетни момчиња, најверојатно Роми! Сè уште не можам да зборувам за тоа, вели изворот.

За потсетување, Бојан Јовановски (Боки 13), Зоран Милевски ( Зоки Кичеец)  и шефицата на јавното специјално обвинителство се притвор. На првите двајца осомничени им е продолжен притворот на уште 30 дена, а за Катица Јанева се уште не е познато дали мерката ќе биде продолжена.

Ова е прв пат во историјата на македонското судство, јавен обвинител да биде обвинет за злоупотреба на својата службена полажа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Директорот на СЗО, Тедрос и директорот на СЗО за итни програми Мајк Рајан ги повикаа сите нации строго да ги спроведат здравствените мерки како што се носење маски, физичко растојание, миење на рацете и тестирање.

СЗО: И покрај сите напори, во моментов нема спасоносна вакцина против коронавирусот!

И покрај сите обиди кои ги прават научниците за да создадат ефективна вакцина против...

На четврто место е Русија со 850.870 заболени, на петто место Јужноафриканската Република – 503.290 случаи, потоа Мексико – 424.637 и Перу со 407.492 инфицирани лица.

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот

Светска здравствена организација (СЗО) синоќа соопшти дека во изминатите 24 часа потврдени...

Според информациите на дописничката на МИА од Атина, веројатно е дека ќе се обнови и продолжи друга министерска одлука што се однесува на забрана за влез во Грција на државјани од трети земји, а ќе важи во следните две седмици.

НИШТО ОД ПАТУВАЊЕ ВО ГРЦИЈА: Границите затворени до 15 август

Одлуката на Грција за привремено ограничување на сите авионски, железнички и копнени...

Лекарот и професор за инфективни болести Бјорн Олсен рече дека Шведска би можела да избегне многу негативни последици доколку беа превземени посилни рестрикции многу порано, вклучително и карантин за патниците кои се враќаат во земјата, претходна блокада и препорака да се носат маски.

КАКОВ ШВЕДСКИ МОДЕЛ, СЕТО ТОА Е ИЗМИСЛЕНО ОД СЕКТА: Познат доктор открива зошто во оваа земја има најголем број на смртни случаи од Ковид-19 !

Еден од најгласните критичари на Шведска за националната стратегија за борба против...