Боки 13 претепан во Идризово!

Објавил: admin@magazin | 21 октомври, 2022 15:40

Боки 13 претепан во Идризово, со брза помош префрлен во болница

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Три лица го претепале Боки 13 во дворот на затворот „Идризово“.

Со повреди во пределот на главата, рацете, но и во абдоменот каде веќе имаше здравствени проблеми, бил пренесен и задржан на лекување во болница.

– Во 20.00 часот во СВР Скопје – полициската станица Гази Баба, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со поврди бил донесен Б.Ј.(36) од Скопје. Според пријавеното, околу 15.40 часот во кругот на казнено-поправната установа затвор идризово, каде издржувал затворска казна, Б.Ј. Бил физички нападнат од три лица. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.