Имено Боки пред две години гостуваше во емисијата на Жарко Димитриоски а во интервјуто тој искрено одговара на сите прашања кои му ги поставува водителот.

Објавил: Катерина Крстиќ | 14 август, 2019 13:15

Боки 13 признава: Најмногу сум заработил од оние што ми викале „Види го, педер“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Да се потсетиме на едно гостување на првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13 во ток-шоуто „Еден на Еден“. 

Имено Боки пред две години гостуваше во емисијата на Жарко Димитриоски а во интервјуто тој искрено одговара на сите прашања кои му ги поставува водителот.

Бојан Јовановски познат како Боки 13 заработи уште 30 дена притвор и во моментот се наоѓа во затворот во Шуто Оризари

За она што треба да го сработам, или наплаќам многу или работам за џабе, бидејќи не сакам да се пазарам и некој да ми ја потценува вредноста, ова го изјави Боки 13 во интервју за ток-шоуто „Еден на Еден“.

Во интервјуто Боки13 признава дека наплатил 200.000 евра за 4 месеци за турнеја во Србија и додава дека најмногу заработил од оние што со потсмев го нарекувале педер и зборувале „Види го, педер“.

Ако некој нема да ме плати, му кажувам немој да ми ја потценуваш вредноста, или плати ме како што треба или ќе ти работам за џабе. Најмногу сум наплатил од оние што ми се смееле и ми викале „Види го, педер“. Генерално сме сеирџиски народ и ако не знаеш да му пласираш шоу на народот, поарно седи си дома, вели Боки 13.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од воведувањето на мерката на 1 јули оваа година, парите за првите три месеци ќе бидат на сметките во декември.

Проверувајте си ги сметките – парите за скенирање на сметки ги имате на вашата трансакција

На вашите сметки треба да очекувате поврат на 15 осто од ДДВ. Средставата на повратот...

Имено македонските олимпијци се закитија со медали на  прогласувањето на најдобрите олимпијци на Меѓународната јуниорска олимпијада по природни науки, во арената во Доха, Катар.

МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Ученици земаа пет медалји на олимпијада во Катар

Македонските ученици Матеј Гелев, Емилија Николовска, Мајкл Георгиевски, Никола Спировски,...

Милошоски истака дека владеачката коалција го искористи европското знаменце со цел да ја ограничи дебатата за законот и воедно да се органзиираат јавни расправи со цел стручните лица и граѓаните да го кажат своето мислење.

Милошоски до Груби: Пријателите од ЕУ ви кажаа дека законот за двојазичност е неприменлив

Во денешното гостување во „Топ тема“ пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски...