Боки 13 расположен во Идризово

Објавил: Мирко Бачиќ | 16 јануари, 2022 20:21

Боки 13 со цимерите во Идризово слават роденден

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Бојан Јовановски како што можеме да видиме на фотографијата добро си поминува во КП Идризово.

На сликата која неодамна се појави на социјалните мрежи, може да се забележи дека Боки 13 се наоѓа во добро друштво и заедно со цимерите прославуваат роденден.

Обвинетиот Бојан Јовановски беше осуден на единствена казна затвор во траење од девет години.

Судот обвинетата Катица Јанева за кривичното дело злоупотреба на службената положба и овластувања по член 353 став 3 во врска со став 1 од КЗ за кое е предвидено казна затвор од најмалку три години, согласно наведениот член, како и членовите 4, 7, 29, 30, 31, 32, 39 од КЗ беше осудена на казна затвор во траење од седум години!

Со крената глава на која носеше визир и навидум расположен, Боки 13 неодамна ја слушна пресудата на судијката Васка Николовска Масевска, со која во првостепена постапка заврши процесот Рекет.

Катица Јанева одбра одлуката да ја слушне дома, поради здравствени и семејни причини.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Граѓаните реагираат дека секое пазарување се соочуваат со ново ценовно изненадување. Тоа го покажа и статистиката инфлацијата скокна за 16 отсто на годишно ниво

Македoнскиот леб е меѓу најскапите во регионот, цените и понатаму растат

Цената на лебот продолжува да расте. Одредени видови на леб деновиве се со повисоки...

Снимката на која се гледаат огромни колони автомобили на Крим, украинскиот полуостров анектиран од Русија во 2014 година, стана вирална на социјалните мрежи.

СВЕТ Руските цивили масовно го напуштаат Крим: Овде беше толку убаво

Како што пренесува британски Телеграф, во автомобилите кои создале голема гужва се...