ВИЕ СТЕ ХИЕНИ И СТЕ ЧОПОР, НО ЈАС СУМ ЛАВ И ЌЕ СЕ БОРАМ ДО КРАЈ!

Објавил: Мартин Попоски | 9 април, 2022 7:37

Боки 13: Јас во затворскиот кревет ќе легнам со чиста совест

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ДЕНЕСКА ТОРТУРАТА И ОДМАЗДОЉУБИЕТО ЈА ПОСТИГНАА КУЛМИНАЦИЈАТА КОЈА ЌЕ ОСТАНЕ ЗАПАМЕТЕНА ВО ИСТОРИЈАТА НА МЕКЕДОНСКОТО ПРАВОСУДСТВО!!!

СО МОЈА КОМПЛЕТНА АНАЛИЗА НА ДЕНЕШНАТА ПРЕСУДА И ЗА СИТЕ ДРУГИ ПОЗНАТИ И НЕПОЗНАТИ, ВИДЛИВИ И НЕВИДЛИВИ ОКОЛНОСТИ ПОВРЗАНИ СО ОВИЕ СУДСКИ СЛУЧАИ ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ СЕ ОБРАТАМ НА ЈАВНОСТА!!!

ОВАА ПРАВОСУДНО-ХИЕНСКА МИЗЕРИЈА ПРЕТОЧЕНА ВО НЕЗАКОНСКА И КРИМИНАЛНА ПРЕСУДА ЈА ЗНАЕВ ОДНАПРЕД, БИДЕЈКИ ОДЛИЧНО ИМ ЈА ПОЗНАВАМ МЕТОДОЛОГИЈАТА И НАЧИНИТЕ НА НИВНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ. ОД ТИЕ ПРИЧИНИ БАРАВ ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА И УТВРДУВАЊЕ НА НЕЈЗИНА ОДГОВОРНОСТ ЗА НЕЈЗИНО НЕЗАКОНИТО ПОСТАПУВАЊЕ, НО ПОРАДИ ТОА ШТО СИТЕ СЕ ЕДЕН СИСТЕМ НА СВРЗАНИ САДОВИ РЕЗУЛТАТОТ БЕШЕ ОДНАПРЕД ЈАСЕН!

ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ ИЗЛЕЗАМ СО КОНКРЕТНИ ФАКТИ КОИ ЌЕ БИДАТ ПРЕЗЕНТИРАНИ ПРЕД ОПШТАТА И СТРУЧНАТА ЈАВНОСТ

ЈАС ДЕНЕСКА БЕВ НЕВИН, ОДГОВОРНО ТВРДАМ НЕВИН, ОСУДЕН НА 9 ГОДИНИ ЗАТВОРСКА КАЗНА, ОКЕЈ БРАВОО!!!

ДЕНЕСКА БЕВ ОСУДЕН ПОРАДИ МОЈОТ НЕСПОРЕН ИНТЕЛЕКТУАЛЕН КАПАЦИТЕТ, ТАКА ОБЈАСНУВАШЕ И СЕ ПРАВДАШЕ СУДИЈАТА СОФЧЕ ВО НЕДОСТАТОК НА ДОКАЗИ, БРАВО СУДИЈА, ОВА Е ЗА ПРВ ПАТ ДА СЕ СУДИ НЕЧИЈ ИНТЕЛЕКТУАЛЕН КАПАЦИТЕТ А НЕ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО!!!

ЈАС ВЕЧЕРВА ВО ЗАТВОРСКИОТ КРЕВЕТ ЌЕ СИ ЛЕГНАМ СО ЧИСТА СОВЕСТ, А ВИЕ САМОНАРЕЧЕНИ БОГОВИ НА ПРАВДАТА, КРИМИНАЛЦИ И КОДОШИ КАКО ЌЕ ЗАСПИЕТЕ???

ЗАПАМЕТЕТЕ, НЕЧИСТАТА СОВЕСТ Е ПОЛОША ОД БИЛО КОЈА ЗАТВОРСКА КАЗНА !!!

ВИЕ СТЕ ХИЕНИ И СТЕ ЧОПОР, НО ЈАС СУМ ЛАВ И ЌЕ СЕ БОРАМ ДО КРАЈ !!!

П.С ДА ВИ ДАДАМ ЕДЕН ПРЕДЛОГ ИТНО И ВЕДНАШ ДА НАПРАВИТЕ ИЗМЕНИ ВО КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК И НАМЕСТО КАЗНИВЕ ЗАТВОР ШТО МИ ГИ ДАВАТЕ ОД РАКАВ, ДА МЕ КАМЕНУВАТЕ И МАЧИТЕ НА СРЕДЕ ПЛОШТАД, МОЖЕБИ ТОГАШ ВАШАТА КРВОЛОЧНА ЖЕД ЌЕ БИДЕ КОНЕЧНО ЗАДОВОЛЕНА!!!
ДА ЖИВЕЕ ИНКВИЗИЦИЈАТА ВО 21 ВЕК!!!

Содржината е авторски текст на Бојан Јовановски. Објавено од администратор на профилот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Само неколку недели откако напиша статус во кој вели дека ќе даде се од себе во борбата против ВМРО-ДПМНЕ и луѓето блиски до партијата, Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ СЕ ВРАТИ МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР!

Не е лесно да се биде борец за правда во Република Македонија, но некој мора. Павле Богоевски...

Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, напиша вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Бујар Османи се огласи за состојбата во Косово

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Косово. Нападот врз полицијата...

Свети Климент Охридски е продолжение на духовната и хумана дејност на светите Кирил и Методиј за описменување на народот.

Честитка по повод празникот Свети Климент Охридски од Христијан Мицкоски

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните на Република Македонија...