Полиицијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата.

Објавил: Весна Петровска | 17 јули, 2019 9:51

БОМБА ВО ДВОРОТ НА КАРЛЕУША: Хаос во населбата Дедиње!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Непознат напаѓач фрлил експлозивна направа меѓу луксузната вила на Јелена Карлеуша, пишуваат белградските медиуми.

Полиоцијата дошла на повик од граѓани, а потоа е утврдено дека е фрлена експлозивна направа која оштетила дел од фасадата и внатрешниот дел од дворот на вилата. После тоа се земени и снимките од безбедносните камери , земале и отпечатоци и извештај кој полицијата го испратила во обвинителството.

– Бомбата е фрлена во текот на ноќта па јасно е дека напаѓачот со ова сакал да испрати предупредувачка порака, вели изворот.

Пејачката се уште не разговарала со полицијата за бомбата.

Полицијата не разговарала со пејачката, но ако истрагата тоа го бара ќе се обави информативен разговор со Јелена.

– Пејачката не пријавила во полиција никаква закана или вознемирување, но истрагата се води во сите насоки. Ќе се истражува дали е фрлена поради некои други станари кои живеаат во околината, а тоа се десетина луѓе, вели изворот за српските медиуми.

Полицијата наводно утврдила дека оваа експлозивна направа не е со голема моќ, но можела да повреди ако имало во тој момент. Јелена карлеуша не сакала да ги коментира овие наводи.

Карлеуша на својот профил на Инстаграм демантирала дека бомба е фрлена во нејзината населба.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Дејвид Абел и неговата сопруга Сали од Велика Британија, беа меѓу 3.700 луѓе во карантин на бродот Diamond Princess во Јапонија, откако пред две недели беше сфатено дека патниците се болни.

Сведоштво на пациент заразен со Коронавирус: Имате чувство дека се отвора секоја пора на вашето тело

Откако заминал од карантин во кој починале двајца, еден британски пациент, кој во моментот...

Кике Матеу е примен во Универзитетската клиничка болница во Валенсија со многу благи симптоми на заразата. Новинарот и се обрати на јавноста и вели дека се чувствува добро.

Шпански новинар се заразил со коронавирусот- известувал од натпревар од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Четириесет и четири годишниот шпански новинар, Кике Матеу денеска изјави дека се заразил...

Фонтана ова го објави во видео порака на Фејсбук. Инаку токму Ломбардија е жариште на ширењето на коронавирусот во Италија.

ВИДЕО: Гувернерот на Ломбардија заврши во карантит, негов помошник позитивен на Ковид-19

Денеска Атилио Фонтана, гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, Италија, изјави...

Тој посочи доколку се покаже дека одржувањето на Олимпијадата во Токио ова лето е премногу опасно поради епидемијата на коронавирус, рече дека во тој случај најверојатно организаторите ќе го откажат настанот.

Олимпијадата во Токио ќе биде откажана поради Коронавирусот ?

Олимписките игри 2020 година кои треба да се одржат во Токио постои можност да бидат...