Нова бомба во 11 часот за екс Премиерот Зоран Заев.

Објавил: Стојче Бушин | 23 февруари, 2020 9:54

БОМБА ВО 11 ЧАСОТ: Милошоски најави “бомба” за мешањето на Заев во судството

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Денеска на прес-конференција која ќе се одржи во 11 часот во прес салата на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонио Милошоски на социјалните мрежи најави дека медиумите ќе бидат запознаети со материјал од висок јавен интерес, кој е доставен од укажувач, за наводно мешање во судството од страна на поранешниот премиер Зоран Заев.

Милошоски најави дека денеска во 11 часот ќе објави “бомба” за екс Премиерот Зоран Заев, кој како што вели дека материјалот што ќе го објави е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер, Заев кој е обвинет за дирекно мешање на извршната во одлуките на судството!

Почитувани,

“Денес медиумите ќе бидат запознаени со материјал од висок јавен интерес, доставен од анонимен укажувач.

Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер, преку експлицитно признание за директно мешање на извршната во одлуките на судската власт, на највисоко ниво” пишува Милошоски.

Бидејќи бев известен дека во Собранието нема да ми биде овозможено да имам прес конференција, истата ќе ја одржам во прес салата на ВМРО ДПМНЕ, во 11 часот” вели Милошоски.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски неодамна во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција предаде аудио снимка, која како што вели, ја добил од укажувач, а на која се претпоставува дека се слуша гласот на поранешниот премиер Зоран Заев.

Тој откако и ја предал аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска, рече дека доби ветување дека материјалот ќе се користи како доказ во случајот Меѓународен сојуз каде осомничени се Боки 13, неговиот татко, како и Фросина Ременски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Некои од припадниците на МВР наместо во оваа тешка состојба да се грижат за јавниот ред и мир во време кога има полициски час, се решија од позиција на моќ да упатат закани.

„Седете дома клошари“: Полицајци на граѓаните се закануваат со пендрек и 10 години робија (ФОТО)

Две непознати лица облечени во полициска униформа се фотографирале на социјалните...

Со плата од 14.500 денари, за гелот за дезинфекција во оваа тешка ситуација поскапува секој ден од 310 денари до цена од 1600 денари.

СРАМОТА- КАДЕ СЕ ИНСПЕКЦИИТЕ? Гел за дезинфекција од 310 денари СКОКНА до 1600 денари(ФОТО)

Гел за дезинфекција по дел аптеки низ Македонија достигна цена од неверојатни 1600 денари. ...

Со тоа работодавците директно ја кршат Владината мерка, поточно одредбата “За да ги чуваат децата дома, платено отсуство и во државно и во приватно ќе добие по еден родител на помали од десет години.

ПАДНАА ПРВИТЕ ОТКАЗИ ПОРАДИ КОРОНА: Мајки барале слободни денови по закон, нo добиле ОТКАЗ

Адвокатката Весна Богова информираше на социјалните мрежи за давање откази од работа...