Зад организација на протестот стои семејството на Ел Чека.

Објавил: Рејхан Бајрами | 26 јули, 2019 16:50

БРАТОТ И МАЈКАТА ОД “БОМБАШОТ” ЕЛ ЧЕКА НАПАДНАТИ НА ПЛОШТАДОТ СКЕНДЕРБЕГ ВО СКОПЈЕ!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Пред протестот кој се одржа денеска на плоштадот Скендербег, организиран од семејството на Ел Чека, мајката и братот на Ел Чека биле нападнати.

Пред почетокот на протестот организиран од семејството на Ел Чека, братот на Ел Чека, Блерим Амети, бил повреден од страна на Исмет Гури.

На протестот во Скопје, денес беше повредена мајката од Ел Чека. ФОТО: ЛАЈМЕ ВЕСТ

Мајката на Ел Чека изјави дека и таа била нападната, а освен што ја нападнале ја искинале и сликата на Алмир која ја носела во раце.

Во инцидентите интервенирала и полицијата, а немилиот настан се случил пред да пристигнат новинарските екипи.

Протестот е поддржан од неколку невладини организации, но и од албански интелектуалци и патриоти од земјата и од странство. Од плоштадот Скендербег демонстрантите „се преселија“ пред Владата. 

Кичевецот А.Ш., кој стои зад псевдонимот Ел Чека и преку Фејсбук објавува „бомби“ за функционери на ДУИ.

Претходно Ел Чека објавуваше неколку нови „бомби“, а повторно се однесуваа на Али Ахмети и Блерим Беџети, а во едно од снимките се зборува за наводни закани кон „Алсат“ телевизија и весникот „Коха“.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Маж во безсознание лежел покрај автопатот Скопје- Куманово, па откако го забележале лицето било пренесено на Клиника каде е утврден неговиот идентитет.

Избодено дете во ЈСП – лекарите се борат за неговиот живот, и маж во бесознание итно пренесен во болница

Крвав инцидент во градскиот превоз во Скопје. Според информаците на МВР, три лица се...

Превземени се мерки и активности при што е констатирано дека 50 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената.

И покрај контролите на МВР – скопските улици се уште се како фронт во кој страдаат возачите

Македонската полиција со полни раце работа, секој ден билтенот на МВР е полн со инциденти...

За време на мечот настанал инцидент, причината е недосуден офсајд за домашниот тим, по што фанови влетале во терен.

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕБАРЦА СО ДЕТАЛИ: Апелирам да не се политизира настанот, или да се поврзува со политички процеси

По немилиот настан кој се случи во Охрид со приведени навивачи и играчи од фудбалски...

Пред полициската станица во Охрид во моментов се наоѓаат триесетина соселани, роднини и пријатели на тројцата уапсени вечерва.

ПОЛИТИЧКИ РЕВАНШИЗАМ: Приведени фудбалери и навивачи – блокиран влезот кон СВР Охрид!

Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската...