Како што е видено до сега, фамилија Заеви се големи љубители на луксузни коли, летувања и зимувања во скапи одморалишта во Италија, Германија, Бугарија и подалеку во светот.

Објавил: Рејхан Бајрами | 11 февруари, 2019 19:34

Братучед му на Заев паркиран на сред улица, пазарел брендирана облека

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

На социјалните мрежи се појави слика, како денеска братучед му на премиерот Зоран Заев се паркирал на сред Рекорд за да натовари брендирана облека.

Како што е видено до сега, фамилија Заеви се големи љубители на луксузни коли, летувања и зимувања во скапи одморалишта во Италија, Германија, Бугарија и подалеку во светот. Ништо зад него не заостанува и неговиот братучед како што пишуваат по социјалните мрежи, откако денеска е виден како товара и купува брендирана облека, а неговиот скап мерцедес го паркирал на сред улица.

Како што пишуваат на социјалните мрежи тој е братучедот од актуелниот премиер, кој се вика Трајче. Тој е сликан во мерцедес мајбах кој се проценува дека чини околу пола милион евра.

Очигледно е дека цела фамилија обожава и е навикната на луксуз.

Оваа објава со фотографија предмалку се појави на социјалната мрежа фејсбук. Во објавата пишува:

„Си застана на пешачки у сред Центар на Скопје, со Мерцедес Мајбах од пола милион евра за да го видат сите.

Со кеси дека пазарел у Хуго Бос и со најголемиот чалам у СВЕТ!
Зашо?
Затоа што е Трајче, братучед му на Зоран Заев, стои во објавата на ФБ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Покојниот командант на паравоените сили во емисијата „Минимакс“ емитувана во 1996 година откри како го добил својот надимак.

Конечно откриено: Еве како Жељко Ражнатовиќ го добил прекарот Аркан!

Веројатно многу пати сте се прашувале зошто Жељко Ражнатовиќ го викале Аркан? –...

селото Радожда е прекрасно место за сите кои бараат природна убавина, мир и опуштање, како и за оние кои бараат да истражат културата и историјата на Македонија.

Радожда – село со нај широк поглед на Охридско Езеро, рибни ресторани, пештерска црква и мир и спокој

Радожда е  едно од најубавите места во Македонија, каде што секој оној кој сака...